Home 2017 May 24

Daily Archives: 24 May, 2017

U dënua për shpifje, reagon Paloka

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës për ta dënuar për shpifje ndaj Saimir Tahirit. Ky...

Dënohet manjaku i Tiranës, kërcënonte gruan e martuar

“Do të djeg me benzinë. Kam dashur të vij te shtëpia për të të vrarë, por më ka ardhur keq për gocat që do...

Ariana Grande do të paguajë shpenzimet funerale të viktimave të sulmit terrorist në Manchester

Këngëtarja Ariana Grande ka ofruar të paguajë të gjithë shërbimet funerale të 22 viktimave që humbën jetën gjatë sulmit terrorist në Manchester ku këngëtarja...

Zbulohen blerësit “VIP” të tokës së sekuestruar në Himarë

Dy familjarë të ngushtë të zv.drejtorit të përgjithshëm të Policisë, një ish-shef Komisariati Policie në Tiranë, një avokat nga Tirana me bashkëshorten, një sipërmarrës...

Listat e kandidatëve, Basha takohet me koordinatorët/Ditë intensive…

Një ditë intensive, e ka cilësuar kreu demokrat Lulzim Basha, ditën e sotme, ku pritet që opozita të përcaktojë kandidatët e saj për deputet...

Shkencëtarët britanikë, lëngu i patates shëron…

Lëngu i patateve mund të kurojë aciditetin e stomakut, madje dhe ulçerën. Në këtë konkluzioni kanë arritur një grup shkencëtarësh britanikë, të cilët kanë konfirmuar...

VIDEO/Artan Lame me Bledi Fevziun: Sic nuk i keni pare kurre!

Artan Lame, kreu në detyrë i ALUZNI-t, përmes një postimi në “Facebook” kujton një prej debateve më të famshme gjatë emisionit “Opinion”. Në këtë emision,...

Rama – Trump, përballja e parë nesër në Nato!

Nësër do të jetë një ditë e veçantë për Aleancën Atlantike. Ajo do të jetë e tillë jo vetëm për faktin se Nato do...

Arrestohet shqiptari më i kërkuar në Europë

Një shqiptar nga Kosova, i cili ka qenë i pari në listën e Interpolit si njeriu më i kërkuar në Europë është arrestuar në...

Urdhri i Leskajt: KLSH nuk do publikojë raporte gjatë fushatës elektorale

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka vendosur që në periudhën mes 23 majit dhe 27 qershorit të mos publikojë raporte auditimi me gjetjet në...