Home 2017 May 25

Daily Archives: 25 May, 2017

I media contro la nuova legge sugli audiovisivi

La associazione dei media audiovisivi (SMA) ha reagito ai cambiamenti effettuati alla legge per i media audiovisivi. Questi cambiamenti obbligano i canali televisivi privati...

Meta: il 25 giugno sarà un match alla pari tra i tre partiti

Il Presidente del Parlamento, neo Presidente eletto della Repubblica ed ex leader di LSI Ilir Meta è stato intervistato da Eni Vasili a Studio...

Basha, negociata të vështira me Vangjel Dulen dhe Agron Duken

Kur kanë mbetur edhe pak kohë, nga afati i dorëzimit të listave për kandidatët për deputetë, mes PD dhe PBDNj, PD dhe PAA nuk...

Zyrtari amerikan: Si e zgjidha krizën politike në Shqipëri

Në një intervistë për “European Western Balkans”, zyrtari i DASH- it, Hoyt Brian Yee flet për turin e tij në Ballkan dhe zgjidhjen e...

Largimi i Zotit Ruli – një risi ndryshe

Nga Kasem Seferi Lajmi “i vërtetë” i datës 25 maj 2017 ishte largimi nga kariera politike e Zotit Genc Ruli, nja nga themeluesit e PD,...

Perse Mbeshtes LSI-ne?! Nga Bledar Prifti

Perse Mbeshtes LSI-ne?! Duke pare se disa komentues jane kunder mbeshtetjes sime per LSI, dua te sqaroj se LSI eshte po aq e mire apo...

Peza: Prokuroria më thirri qëllimisht në atë orë që të bënte bujë lajmi

Pas lajmit se Afred Peza është marrë i pandehur për akuzat fshehje të ardhurash e mos deklarim pasurie, ka reaguar vete deputeti i PS-së...

Yee flet hapur në Beograd për rrezikun rus në Ballkan

Të mërkurën, Ndihmës Zv.sekretari i Shtetit, Hoyt Brian Yee ishte në Beograd, për t’u takuar me kryeministrin Aleksandër Vuçiç dhe ministrat Daçiç dhe Gjorgjeviç....

Vuthaj: Ndjekje penale për punonjësit që favorizojnë aktivitetet elektorale

Porositë e para të ministres së re të Financave Helga Vuthaj kanë të bëjnë më zgjedhjet e 25 qershorit. Gjatë një inspektimi në degën...

Basha takim me aleatët, zbulohet se ku do të kandidojnë Dashamir Shehi dhe Nard...

Në këto momente në selinë e blu janë duke u zvilluar bisedime mes aleatëve dhe Bashës për përfshirën e tyre në listat e sigurta...