Home 2017 May 29

Daily Archives: 29 May, 2017

Deputeti Bushati: Terhiqem nga lista e PD ne Shkoder..

Të dashur miq Jam fort i privilegjuar, dhe i nderuar që zoti Basha me bëri pjesë të ekipit të tij, dhe akoma më shumë ndihem...

Zot, ruaj fëmijët se qeka… keq e ardhmja!

Nga Ilir Demalia Cara, kandidatja e LIBRA tha ke Tonight e Tares: Partia jonë është parti e re, nuk ka ideologji është e të gjithëve! Moj...

Abdi Bushati: Këto listat e PD nuk janë bërë pa Berishën

Bushati: Këto lista nuk janë bërë pa Berishën   Analisti Andi Bushati, në emisionin “Të Paekspozuarit” deklaroi se Berisha ka bërë manovra për të mos u...

Ide studentesh te prezantuara ne nje Panair. “Gjithçka fillon me nje ide”!

Gjithçka fillon me nje ide”! Ky është një slogan I njohur gjerësisht në botë për të shpjeguar rëndësinë e ideve në jetën e njeriut....

Prishtina e Tirana zyrtare, të mos mbetën vetëm në fushata zgjedhore ta përmendin Krahinën...

Nga Refik HASANI Zgjedhjet për Parlament të Kosovës jan caktuar të mbahen më datën 11 qershor kurse zgjedhjet për Parlament të Shqipërisë janë dekretuar të...

Bushati: Lista “Basha”, u zhdukën kundërshtarët e liderit

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka reaguar ashpër lidhur me listën e Partisë Demokratike.   Bushati: Pasi mbylli çadrën, lista e deputetëve nuk...

Shumë shkurt për një dukuri që zgjat e zgjat deri kur?!

Nga Kasem Seferi Përvoja shekullore e partive politike në Perëndim, ka vërtetuar se për të arritur objektivin politik në zgjedhje duhet të lëvizësh në mënyrë...

Lubonja dhe Rakipllari mendime te ndrydhme per Listat e PD

Lubonja: Lista ishte një provë për Bashën, premtimi i ndryshimit të madh që ai kishte bërë në çadër, që normalisht pati një mënyrë zhgënjimi që...

Besnik Mustafaj: Lista ka mungesa të rëndësishme, ja cilët duhet të ishin kandidatë

Në hyrje të emisionit “Të Paekzpozuarit”, moderatori Ylli Rakipi është shprehur se mungesa e emrave si Topalli dhe të tjerë. “Mungon Topalli por jo Berisha...

Vëzhgimi i “BOOM” – Skandal/ Personeli në fushatën e Ramës! Qendra shëndetësore mbyllur

Emisioni investigativ BOOM, në RTV Ora News sjell me prova përdorimin e administratës në fushatën zgjedhore. Grupi i xhirimit ishte në qendrën shëndetësore 1...