Home 2017 May 30

Daily Archives: 30 May, 2017

Vetëvritet 42-vjeçarja, Ja cili eshte shkaku

Një grua 42-vjeçare është hedhur nga kati i pestë i pallatit dhe për pasojë ka gjetur vdekjen në vend. Raportohet se ngjarja ka ndodhur...

Kolegji Zgjedhor përzgjedh trupën Gjykuese për padinë e Forca Rinia

“Forca Rinia” vazhdon betejën për të sprapsur këtë katastrofë elektorale. I gjithë pocesi elektoral i këtij viti është duke u kryer në përmasa të...

Tritan Shehu në mbështetje të Bashës

Tritan Shehu shprehet në mbrojtje të listës së Bashës. Kryesuesi i listës së demokratëve në Gjirokastër, Tritan Shehu, e cilëson listën e kandidatëve të...

Ankorohet në Shëngjin kroçiera gjigante (VIDEO)

Për herë të parë në gjirin e Shëngjinit ka mbërritur një Kroçere me mbi 600 turistë nga vende të ndryshme të botës. Anija Turistike u...

VIDEO-PËRGJIMI/ Filmohet ministri Dritan Demirajt kundër urdherit te prokurorit

Një video-përgjim i Ministrit të Brendshëm, Dritan Demiraj është publikuar sot në Opinion.al. Ministri duket në video që urdhëron policët të mos i binden...

Presidenti Nishani padit ne Gjykate Visar Zhitin

Pas akuzave të ndërsjella për përfshirje në ish-strukturat e Sigurimit të Shtetit, në media, mes Presidentit të Republikës z.Bujar Nishani dhe diplomatit të ngarkuar...

I vescovi albanesi dal Papa: Chiesa in dialogo accanto agli ultimi

I vescovi dell’Albania sono in Vaticano per la loro visita ad Limina. Domani incontreranno il Papa. Su questo appuntamento, don Davide Djudjaj ha intervistato...

RIZAI…

Nga Agim Xhafka Kështu quhej mësuesi im i letërsisë në gjimnaz. Për ata korçarë që janë në mesmoshë emri Riza Hyso u sjell ndër mend...

Ish deputeti i PD: REBELËT E RINJ NË PD-në E VJETËR

Nga Sadik Bejko Reagimi i zonjës Topalli ishte në përputhje me staturën e saj prej zonje të fortë të politikës. Sipas saj, kjo PD e listës...

Bagëtia “pjell” zoti Imami, gruaja “lind”

Nga Gjergj Meta Kur pashë sot në mëngjes, në shtypin online, deklaratën e Arben Imamit thënë dje në emisionin “Opinion” të Gazetarit Blendi Fevziu, rreth...