Home KRYESORE Zyrtari i DASH-it Yee mbërrin sot në Tiranë për zgjidhjen e krizës

Zyrtari i DASH-it Yee mbërrin sot në Tiranë për zgjidhjen e krizës

Sot mbërrin në Tiranë zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit për Evropën dhe Azinë, Hoyt Brian Yee dhe qe do të takohet me zyrtarë të lartë të shtetit dhe Kryetarin e PD-së Lulzim Basha.

Një ditë para zhvillimit të kësaj vizite në vendin tonë, zyrtari i lartë i DASH, Hoyt Brian Yee bëri një apel, gjatë forumit 2BS të mbajtur në Budva, për të gjitha vendet e rajonit, përfshirë Shqipërinë.

Hoyt Brian Yee shprehet se qytetarët i japin besim politikanëve për t’u përballur në fushën e betejës që është Parlamenti.

Share: