Home KRYESORE Ç’farë ndodhi mbrëmë nga paniku në Torino ? Alarmi i rremë për...

Ç’farë ndodhi mbrëmë nga paniku në Torino ? Alarmi i rremë për bombë që la 1400 të plagosur

Torino kaloi minuta paniku gjatë kohes kur po luhej finalja e Champions League me Juventusit dhe Realit në Cardiff të Uellsit.

Në sheshin ”San Carlo” ishin mbledhur rreth 30 mijë persona për të ndjekur sfidën në një ekran gjigand ku shpërthimi i një kapsolli shkaktoi frikë.

Të pranishmit u përpoqën të largoheshin, pasi menduan se ishte një bombë. 1400 persona u lënduan, duke u përplasur apo shkelur njëri-tjetrin. Mund të kishte qenë një tragjedi, edhe pse njerëzit e patën të vështirë të largoheshin nga zona.

Share: