Home KRYESORE Premtime për vende pune gjatë fushatës, nisin hetimet

Premtime për vende pune gjatë fushatës, nisin hetimet

0

Policia e Tiranës ka nisur hetimet dhe ka referuar materialet në Prokurori për procedim në gjendje të lirë ndaj tre personave, që dyshohen si të përfshirë në skandalin tek Burgjet, ku ish-drejtori i Burgjeve dha urdhër për këtë drejtori në Shkodër, që të punësoheshin 20 persona. Urdhri i nxjerrë dyshohet se është fiktiv dhe është nxjerrë nga zyrtarë të lartë në bashkëpunim. Për pasojë policia nisi hetimin ndaj shtetasve M. K., 41 vjeç, M. Z., 30 vjeç, A. S., 35 vjeçe.

Share: