Home 2017 July 1

Daily Archives: 1 July, 2017

Astrit Patozi shpall kandidaturen per kryetar te Pd. Insiston ne doreheqjen e Bashes.

I shqetësuar për rezultatin dramatik të PD në këto zgjedhje dhe i bindur se ringritja e saj mund të ndodhë vetëm pas një proces​i...

Pse ky është një moment historik për LSI-në

Nga Eltion Meka Me përfundimin e zgjedhjeve dhe konsolidimin e PS-së si parti e vetme qeveritare lindin një sërë pyetjesh.  Që nga si do qeverisi...

E pabesueshme! Është vetëm 11 vjeç dhe vajza e çiftit Jolie-Pitt ndihet djalë

Ka kërkuar gjithmonë ta thërrasin John, të mbajë flokë të shkurtra e të mos vishet si vajzë. Shiloh, vajza e Brad Pitt dhe Angelnia...

“Balena Blu”, 15-vjeçarja nga Korça gati të hidhet nga pallati

Balena Blu kthehet sërish në qendër të vëmendjes. Këtë herë pre e saj ka rënë një vajzë moshës 15-vjeçare nga qyteti i Korçës. Ajo...

Dhëndri i Berishës: Hajdeni të debatojmë humbjen në forume, jo kafeneve

Jamarber Malltezi, anëtar kryesie në PD dhe drejtues i departamentit të Mjedisit ka reaguar serish lidhur me situaten ne kete parti. Maltezi thote se kritikat...

A ka nisur Sali Berisha ‘Amacord-in’ ?

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka nxjerr nga arkiva personale një foto të shkrepur në qershor të 1991, publikuar në rrjetin social Facebook, pak minuta më...

Nga sot, Policia e Shqipërisë dhe e Kosovës patrullime të përbashkëta

Policia shqiptare dhe ajo e Kosovës kanë sot nisur patrullimet e përbashkëta, gjë e cila tani është kthyer në një traditë. Turni i parë i...

Skandal në Shkodër, ambulanca nuk ndizet dhe shtyhet me viktimën brenda!

Orët e para të ditës së sotme u vra me armë zjarri një mjek në qytetin e Shkodrës. Pas mbërritjes së polcisë, në vendngjarje...

Nishani do kandidojë për kryetar të PD-së? Ja përgjigja e Bujarit…

Presidenti në ikje, Bujar Nishani deklaroi ne emisionin Perballe te Lutfi Dervishit se nuk ka asnjë qëllim për t’u bërë kryetar i Partisë Demokratike. Ai...

Video/ Kosovarja martohet me xhamajkanin, por ajo që bën ai do ju lerë pa...

Kjo mund të jetë një nga dasmat më të veçanta. Një çift i ri po festojnë në ceremoninë e tyre të martesës. Bëhet fjalë për...