Home 2017 July 2

Daily Archives: 2 July, 2017

Pjesë nga libri “Guri fundit i dominos”. Nga Ilir Demalia

2 korrik 1990 Nga të gjitha rrethanat arrihet lehtësisht në konkluzionin: se Altin Barkaj, ka pësuar vdekjen nga arma e policisë së shtetit, e zbrazur...

Mendje të ftohta për zgjedhje të nxehta

Nga Nevila Xhindi Paskësh qënë thënë që zgjedhjet do jenë thembra e Akilit këtë verë të nxehtë, e nxehtë nga dielli, e nxehur nga adrenalina...

Tekat e motit në 10 ditët e para të korrikut

Kjo fundjavë nuk do të jetë shumë e nxehtë pasi temperaturat do të pësojnë rënie me 7 gradë celcius nga 41 gradë që u...

Rama tregon ç’do bëjë gjithë korrikun

Kryeministri Edi Rama bëri publike levizjen e parë të mazhorancës pas shpalljes së fitores së zgjedhjeve të 25 korrikut. Gjithçka do ta nisë me...

VIDEO/ Policia tërheq zvarrë protestuesit të ish-Parku

Policia ka përdorur forcën për të shpërndarë një grup qytetarësh që protestonin kundër ndërtimit të një blloku pallatesh në vend të një parku publik....

Studenti rreh pedagogun në mes të Tiranës

Raportohet se nuk i dha provimin dhe, studenti rrahu pedagogun në mes të Tiranës. Ne fakt, Policia e kryeqytetit ka shpallur në kërkim një...

“Meta nuk do të betohet si president”, Koço Danaj, Baton Haxhiut: Rezident i shërbimit...

Pas deklaratës së Baton Haxhiut se Meta nuk do të betohet si president ka reaguar edhe Koço Danaj. Në rrjetet sociale politologu ka lëshuar...

SHBA-të do të armatosin Ukrainën

Ukraina është shumë pranë marrëveshjes me Uashingtonin për pajisjen me mjete të teknologjisë së fundit të mbrojtjes. Synimi është lufta ndaj separatistëve rusë në...