Home 2017 July 5

Daily Archives: 5 July, 2017

Ja nga financohet Levizja Besa ne Maqedoni

Por, kjo nuk është e gjitha. Në vitin 2013 Qendra për Civilizim Islamik mbajti Kuvendin e I-rë dhe për kuvendarë caktohen teologë, gazetarë, profesorë...

Dy djemtë e Ismail Qemalit, për të cilët nuk u fol kurrë!

Nga Darling Ismail Vlora Marr shkas të shkruaj diçka për Familjen e Ismail Qemalit, për djemtë dhe vajzat e tij, veçanërisht duke u ndalur në...

Hoyt Lee: Ballkani Perëndimor nuk hyn në BE as për 30 vjet

ëvendësi i ndihmësit të sekretarit amerikan të Shtetit, Hoyt Britan Lee, vlerësoi se vendet e Ballkanit Perëndimor nuk do të arrijnë mesataren ekonomike të...

Vonesat në drejtësi – Anëtarët pa mandat, Gjykata e Lartë në detyrë deri ne...

Vonesat në zbatimin e reformës në drejtësi e cila ka parashikuar edhe krijimi i organeve të reja si Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Këshilli...

‘Marrosësi i grave’, ja komentet që i bënin Amadeo Baçit

Ҫështja e Amadeo Baçit dhe zonjës Lumturi Kodra ka tërhequr mjaft opinionin publik. Pas një deklarate dashurie që iu bë shkrimtarit nga një studente...

E rralle dhe prekëse/ Pronari italian u lë 4 milionë € punonjësve para se...

Një pronar italian u ka lënë plot 4 milionë euro trashëgimi punonjësve të tij përpara se të ndahej nga jeta. I quajtur nga vartësit “Luani...

E tmerrshme/Publikohet foto/ ISIS-i djeg të gjallë në kafaz 12 civilë

Dymbëdhjetë persona u futën në kafaz, u lyen me benzinë dhe u dogjën të gjallë. Bëhet fjalë për 12 civilë irakianë, mes të cilëve një...

Punësimet në administratë, deputeti i Vlorës i përgjigjet Ramës

Agron Shehaj, kryesuesi i listës së kandidatëve për deputet të PD-së në Qarkun e Vlorës, ka reaguar mbi premtimet e ditëve të fundit të...

Shpërthen Julian Deda/Për çfarë do të votojë anëtarësia e PD?

Nga Julian Deda Kam 4 vjet, që bëj opozitë me mundësitë e mija. Kam 4 vjet që përkrah opozitën dhe në veçanti PD në aksionet...

Konflikti Karabina-Ndreca lë pezull rrogat e punonjësve të MAS

Konflikti i vazhdueshëm politik i ministres së Arsimit, Mirela Karabina, me Sekretarin e Përgjithshëm të MAS, Plarent Ndreca duket se po mban pezull rrogat...