Home 2017 July 6

Daily Archives: 6 July, 2017

Idrizi jashtë Parlamentit, Aleanca Popullore: Çështja çame të mos përdoret më për pazare

Aleanca Popullore dhe kryetari i saj, Artur Dojaka, ka reaguar pas vendimit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve për të mos i dhënë mandatin e...

Doni Lotarinë Amerikane? Njoftimi i rëndësishëm nga ambasada e SHBA

Nisur nga interesi i madh i shqiptarëve për Lotarinë Amerikane, Ambasada e SHBA në vendin tonë njofton gjithë të interesuarit të mos i besojnë...

Tonelatat e drogës me Shqipërinë shkaktojne sherr në parlamentin grek

Një sherr në parlamentin grek nxjerr në pah sërish Shqipërinë, trafikun e drogës e mbi të gjitha kalimin e 5 tonëve heroinë nëpërmjet vendit...

“Këta të vrisnin” ballafaqimi i plotë mes Shullazit dhe biznesmenit Beqja

Dëshmitari i mbrojtur, Ylvi Beqja, ka pasur njw përballje tw vwshtirw në sallën e gjyqit me Emiljano Shullazin dhe katër të bashkëpandehurit e tij, të...

DASH: Shqipëria vendi më i keq për të investuar

Departamenti Amerikan i Shtetit në raportin për Klimën e Investimeve në vitin 2017, për Shqipërinë ka theksuar se “pavarësisht legjislacionit të favorshëm, investitorët janë...

Arrestohet djali i ish-administratorit të firmës piramidale VEFA

Policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e djalit të Vehbi Alimuçës, ish-administratorit të firmës piramidale VEFA. Sipas policisë Artan Alimuçaj, 41 vjeç...

Basha vs. Selami, reagon Mustafaj:

Ish ministri dhe demokrati Besnik Mustafaj, pasi ka shfaqur hapur kritika të forta kundër kryedemokratit Lulzim Basha, shkruan sot se PD është në një...

Enver Hoxha është homoseksual, ja dëshmia e përkthyesit të telegrameve të diktatorit

Lajmi që tronditi kupolën e lartë të Partisë së Punës: “Udhëheqësi shqiptar, Enver Hoxha, ishte një homoseksual, një paranojak dhe vrasës…” 30 vjet më parë,...

Paratë e fushatës, Preçi: Ndikim në ekonomi, duhet verifikim nga vijnë

Në fushatën elektorale të 25-qershorit është rritur prezenca e lekut në treg, por ekspertët e ekonomisë thonë se duhet verifikuar nëse këto para kanë...

Ngjela njofton vettingun për gjykatësit: Ka nisur prej 4 ditësh!

Nga Spartak Ngjela Filloi kontrolli i gjytarëve dhe prokurorëve. Ka katër ditë që pecialistë shqiptarë dhe të huaj kanë filluar me intesitet punën për kontrollin e...