Home 2017 July 7

Daily Archives: 7 July, 2017

Kerkese : Presidentit te Republikes se Shqiperise

Z. BUJAR NISHANI I nderuar President! Ka rreth dy muaj qe kerkohet nga Gjykata Administrative e Shkalles se Pare Durres caktmi i gjyqtarit te trete per...

Pse duhet të lexojmë çdo ditë?

Leximi ndikon në shumë mënyra në mendjet dhe jetët tona. Në nivelin fiziologjik, është dëshmuar shkencërisht se leximi aktiv është i aftë të rrisë...

Është vetëm 34 kile, Angelina Jolie në prag të vdekjes!

Dikur shkëlqente në premierat filmike, sot lufton për jetën e saj! Problemi me humbjen e shpejtë të peshës për Angelina Jolie është shndërruar sërish...

Njihet si kapo i bandës së Çobenjve, ky është babai i Marina Farës dhe...

Pothuajse asnjëherë nuk e kemi parë këngëtaren Eli Fara në krah të ndonjë mashkulli, qoftë ky dhe ish burri i saj. Kjo pasi këngëtarja...

Vuçiç provokon Kosoven: SHBA e ka bazën e vet ushtarake në Serbi

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç vazhdon retorikën e tij cinike e provokuese ndaj Kosovës. Ai sot, duke përgënjeshtruar njoftimet e djeshme se SHBA ka kërkuar...

Analistët/ Enigma që po mban të fshehur Berisha?

Sa më shumë kohë që kalon aq më shumë qëndrimi i Sali Berishës bëhet gjithnjë e më enigmatik. Heshtja e tij përballë shkërmoqjes së...

Mandija zbulon kur tërhiqen ministrat teknikë, dhe…

Zv.kryeministrja teknike, Ledina Mandija u shpreh se ministrat teknikë të propozuar nga Partia Demokratike mund të qëndrojnë në detyrë deri në formimin e qeverisë...

Tirane/Gruaja godet gazetarin, përfundon në polici

Një gazetar është goditur me mjete të forta nga një 42-vjeçare në fshatin Stërmas të Tiranë. Nuk dihet kush është gazetari, pasi policia ka...

Samiti G20/ Propozimi i Putin për të mposhtur terrorizmin

Presidenti rus, Vladimir Putin i propozoi përfaqësuesve të 20 vendeve më të industrializuara të botës (G20) të krijojnë një front të bashkuar anti-terrorist, ku...

Avokati është i pari person në shoqëri që duhet të flasë për të drejtat

Nga Arnida Capi Bota është e ndarë në njerëz që pranojnë fatet e tyre dhe në ata që luftojnë për fatet e tyre. Nëse këta...