Home 2017 July 11

Daily Archives: 11 July, 2017

Çmendur nga liria dhe dashuria…- poetika e Rita Petros

Nga Zija Vukaj Të shkruarit mund të jetë produkti i një shtyse të brendshme për të mbushur boshllëqet e ekzistencës, siç po e shohim të...

Patozi nis takimet në bazën

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka paralajmëruar nga emisioni “5 pyetjet nga Babaramo” nisjen e një turi takimesh me demokratët në bazë, për...

130 demokratë në Vlorë firmosin peticionin, të mblidhet Këshilli Kombëtar

Anëtarësia e degës së PD-së në Vlorë, ka nisur një peticion ku kërkon mbledhjen e Këshillit Kombëtar të kësaj force politike. raportohet se në...

Gruaja i jep fund jetës duke u vetëhelmuar me fostoksinë

Një tjetër vetëvrasje ka ndodhur në Shqipëri dhe Policia e Beratit me anë të një njoftimi zyrtar bën me dije se një 40-vjeçare nga...

Konfirmohet vdekja e kreut të ISIS

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut i tha Reuters të martën se kishte konfirmuar informacionin se kreu i Shtetit Islamik Abu Bakr al-Bagdadi...

Struktura e ‘spiunazhit’ nëpër biznese, afat deri më 15 korrik

Bizneset që kanë mbi 100 të punësuar janë të detyruar të ngrenë strukturën e “spiunazhit” brenda datës 15 korrik dhe të dërgojnë pranë Inspektoratit...

Kreu i KQZ-së ka një paralajmërim për partitë që kontestojnë rezultatin…

Kreu i KQZ-së, Klement Zguri deklaroi se nga sot nuk mund të kontestohet më asnjë tabelë përmbledhëse për rezultatin e zgjedhjeve të përgjithshme. Sipas Zgurit,...

Topalli me zyrtarë gjermanë: Basha rrënoi PD-në dhe nuk dorëhiqet

Duket se Jozefina Topalli informoi dy zyrtarë të lartë gjermanë me atë që ajo quan, kërcënimin që shfaqet pas tre dekadash, me një kryetar...

Sa vjet burg rrezikon Mirela Topulli, gruaja që goditi gazetarin

Pamjet e dhunës ndaj gazetarit të emisionit Stop që denoncoi një skandal mjedisor pak kilometra larg Tiranës nuk lënë vend për interpretime. Administratorja e...

Përplasja për mandatin e Tiranës, pas PDIU edhe PS kërkon rinumërim të 10 kutive

Partia Socialiste është dakord për rinumërimin e votave në 10 kuti në Tiranë. Ankimimi fillestar është bërë nga Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet,...