Home 2017 July 14

Daily Archives: 14 July, 2017

Foto/ Çfarë fshehin të famshmit shqiptarë nga jeta e tyre familjare?

Arbana Osmani, moderatorja e “Big Brother”, është një nga figurat më të sukseshmë të ekranit, sa i përket jetës së saj familjare ajo është e...

Gazetari Artan Hoxha: Ja pse e nxorri Rama “listën e zezë”

Gazetari Artan Hoxha, duke komentuar në “Top Story” mbi listen e zezë të Ramës, që bënte fjalë për disa emra të dyshuar “për abuzime’,...

Mandija: Ja e ardhmja e ministrave teknikë dhe marrëdhëniet me Ramën

Zv.kryeministrja teknike, Ledina Mandija deklaroi se sipas Kushtetutës, ministrat teknikë duhet të qëndrojnë aty deri në ardhjen e një ministri tjetër. Sipas Mandisë, është në...

BE: Serbia në union vetëm pasi të ketë përfunduar dialogun me Kosovën

Kryetari i Këshillit Europian, Donald Tusk theksoi se Serbia mund të anëtarësohet plotësisht në Bashkimin Europian vetëm pas përfundimit të dialogut me Prishtinën. “Në fund...

Rama dërgon njësinë antikorrupsion në zyrën e ministrit teknik të PD-së

Një sërë lëvizjesh ka patur këtë të premte në Ministrinë e Arsimit të drejtuar nga Mirela Karabina. Njësia anti-korrupsion e kryeministrisë me urdhër të Sekretarit...

Berisha kundër ministrit të PD

Ministri i Brendshëm teknik ishte i pari zyrtar që përgëzoi policinë për zbulimin e 15 tonëve kanabis në Vlorë. Ai foli edhe më shpejt...

Ambasadori turk në Tiranë: Kujdes nga organizata ‘FETO’ e Gulen

Në përvjetorin e parë të grushtit të dështuar të shtetit në Turqi, ambasadori i këtij vendi në Tiranë, Hidayet Bayraktar theksoi rrezikshmërinë e madhe...

Nuk njohim zgjedhjet! Partia e Fatmir Hoxhës “mbush armët”

Kryetari i PDM e re , Fatmir Hoxha, sot ka shpallur mosnjohjen e zgjedhjeve të 25 qershorit. E njohur edhe si partia e ish...

Sa të varfër janë shqiptarët? Eurostat zbulon shifra të reja…

A është konsumi i lartë i bukës dhe brumërave një shenjë e varfërisë?! Të dhënat krahasuese të Eurostat duket se e vërtetojnë këtë. Shqipëria,...

Berisha për kanabisin e Llakatundit: Xhafa goditi kushërinjtë e Saimir Tahirit!

Sipas Berishës në Vlorë ekzistojnë dy klane të lidhur me drogën. Të parët përfaqësohen nga Habilajt, kushërinjtë e Saimir Tahirit, të dytët janë të...