Home 2017 July 20

Daily Archives: 20 July, 2017

Grusht shteti që ndryshoi raportet Turqi-Gjermani

Tendosje serioze në raportet mes Turqisë dhe Gjermanisë ka pasur edhe para tentativës për grusht shteti në këtë vend. Presidenti Erdogan ka nisur më...

Il modello Erdogan per una Albania non sostenibile

Nga Carloalberto Rossi, Exit.al Un anno dopo il fallito golpe, il nuovo sultano turco Recep Erdogan ha consolidato il suo potere in ogni aspetto della vita...

“Të Paekspozuarit”/ Patozi: Marrveshja Rama-Basha, e 18 majit ishte korruptive

Astrit Patozi – Kam qenë njeriu që kam thënë që ne nuk mund të mbahemi peng nga e kaluara sepse ne për të kaluarën kemi...

“Ju perçmoj, ju neveris ju thashemxhij te rendomte”! Nga Moza Demiri

E turpshme çka lexoj, mbush fb me dasmen e nje vajze shqiptare me te "ziun" nga Jamaica siç e quajne keto thashethemexhijet klasike te...

Patozi: Ristani ishte negociatori mes meje dhe Bashës

Astrit Patozi deklaroi për herë të parë në emisionin  "Të Paekspozuarit" se kishte negociuar me Lulzim Bashën për të zhvilluar një garë sa më...

Patozi: Selami një fenomen i shëmtuar politik, po shërben si pateric e Bashës

Ylli Rakipi – E megjithatë zoti Patozi, një njeri tjetër, një kandidat, i qetë, i qartë në punët e veta, po vrapon për të...

Patozi: PD-ja nuk është pronë e Berishës. Pres reagimin e Berishes…

I ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi foli për zgjedhjet e brendshme të kësaj force politike dhe ndikimin...

Gara ne PD ka dy drejtime. Nga Alban Daci

Gara ne PD ka dy drejtime – drejtimi i pare ne normalitet ku Basha dhe Selami jane ne gare per kreun e ri dhe po...

E kam nje kusht per Lulzim Bashen… Nga Kreshnik Collaku

E kam nje kusht per Lulzim Bashen... Partia Demokratike po kalon dite jo te lehta. Me shume se kush do te drejtoje partine,shqetesimi eshte si do...

DASHURIA E PARË. Ndjenjë bio… Nga Agim Xhafka

Doja të flisja qysh ca muaj më parë për dashurinë e parë. Por punët e rëndomta dhe udhëtimet ma shtynë. Këto ditë jam në...