Home 2017 July 21

Daily Archives: 21 July, 2017

Kushdo të zgjidhet nesër, pasnesër do të kemi dy Parti Demokratike.

Nga Artur Zheji Shanset janë padyshim për Lulëzim Bashën si kryetar të Pd. Por sigurisht do të jetë paskëtaj një Kryetar partie i dëmtuar jo...

“Ka qenë pederast pasiv”, Çfarë ndodhi me “veteranin e nderuar” të luftës në PPSH?

Ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme, historiani Kastriot Dervishi ka publikuar një pasazh nga një dokument që tregon për një procesverbal të një...

Kabineti Rama 2, ministrat që përfliten se mund rinkonfirmohen sërisht në qeveri

Rama i fitoi zgjedhjet me 74 mandate dhe në shtator do të formojë qeverinë e re. Ajo çka mbetet mistër është kabineti Rama 2....

Perplasja Erion Brace me Edmond Panaritin mbi bujqesine

Sërish përplasje më Erion Braçes dhe Edmond Panaritit. Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe ka deklaruar se bujqësia është në emergjencë, pasi fermerët...

Një 16-vjeçare ruse mbytet në det te Ksamilit

Mesohet se një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ku një vajzë vetëm 16-vjeçare është mbytur në det. Mësohet...

Ra ora për betejën anti Establishmentit! Nga Armir SHKURTI

“Gju më gju me popullin” tani ka rilindur me emrin “dëgjesa publike”. Me modelin Mehmet Shehu kryeministri i sotëm bredh nëpër Shqipëri e pyet...

Studenti i shkruan letër kryeministrit për sorollatjet nëpër institucione, por kryeministri hesht!

Erald Demaj thotë se kemi disa vite që sorollatemi nëpër institucione të ndryshme të shtetit, por asnjëri nuk na zgjidh punë. I kam nisur...

Video+Foto/ Tërmet i fuqishëm 6.7 ballë shkund Turqinë dhe ishujt grekë duke shaktuar Cunami

Një tërmet i fuqishëm 6.7 ballë ka shkundur qytetin turistik të Bodrumit në perendim të Turqisë dhe disa ishuj grek duke shkaktuar dëme të...

Garë Kontributesh apo Lexim Horoskopi ne PD

Nga Dritan Shano Reflektim personal për garën për kryetar të PD-së, dhe raportin e Kryetarit me anëtarët e Partisë Demokratike. Sipas statutit të PD-së, nesër votojmë...

Trondit ish-deputeti demokrat, zbulon prapaskenat e zgjedhjeve në selinë blu

Publicisti dhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj, thotë se gara e Bashës për kryesinë e PD nuk është aspak transparente. I njohur si një...