Home 2017 July 24

Daily Archives: 24 July, 2017

Fëmija i mrekullive:Me HIV & i pamjekuar, shfaqet i shëruar 9 vite me vonë

Një foshnje e cila lindi me HIV, u trajtua për pak kohë pas lindjes dhe ka jetuar një jetë të shëndetshme dhe pa mjekime...

‘Dosja sekrete e Hitlerit’, çfarë mendonin gjermanët për anglezët në vitet 1930-40

Spiunët nazistë të Adolf Hitlerit mblodhën fshehurazi informacione rreth shtëpiakeve angleze kur po planifikonin që të pushtonin Britaninë e Madhe. Inteligjenca Ushtarake Gjermane u tmerrua...

8-vjeçarja shqiptare i shkruan letër Vuçiç, ja cfare kërkese ka…

Drama e eksodit kosovar duke se ndjehet edhe sot në brezat e rinj të shqiptarëve të Kosovës. Një vajzë jo më shumë se 8-vjeçe...

Meta shtrëngon duart me Berishën, Doktori rrëfen: Ja çfarë i thashë Presidentit të ri…

Presidenti i ri i vendit Ilir Meta nuk e ka harruar as sot, ‘pikën e tij të dobët’, ish-kryeministrin Sali Berisha. Pas betimit në...

Rrëfimi i Lolës: Burri më pranoi ndonëse isha prostitutë

Historia e Lolës e transmetuar në emisionin Rudina në Tv Klani është një ngjarje që për fatin e keq u bë drama e shumë...

Rrëfimi i vrasësit me pagesë: Me 80 mijë euro do shlyeja kredinë!

Gjykata e Tiranës caktoi ditën e hënë masat e sigurisë “arrest me burg” për katër të akuzuarit që në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë tentuar...

Lubonja: Berisha zgjodhi Bashën në krye të PD-së…

Analisti Fatos Lubonja teksa komentoi zgjedhjet për kreun e ri të PD-së, pohoi se nuk pati garë, duke e cilësuar Eduard Selamin dublant të...

Ngjela nuk ka me besim tek kryeministri Rama: Shtroju Reformës Ramë ziu…

Nga Spartak Ngjela Na habit Rama me një vajzë që na paskan vrarë gjermanët në luftë. Pse nuk merret ky "humanist i madh" me të...

MA, vazhdon perplasja Karabina me Plarent Ndrecen

Sekretari i përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, Plarent Ndreca, i është përgjigjur menjëherë ministres teknike, Mirela Karabina, e cila e akuzoi sot për abuzim,...

Çështja e gazit nxit agresivitetin e SHBA-ve me Iranin, Rusinë dhe aleatët

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke bërë përpjekje të fitojnë energjinë e saj në zhvillim si një armë e mundshme, duke tërhequr një...