Home 2017 July 25

Daily Archives: 25 July, 2017

Debati per cmimim e ujit si ‘mbulese’ per koncesionin e shkollave ne Tirane

Nga Mirela Cela Jorgo Bashkia Tirane 60 milion euro koncension per ndertim shkollash nga privati. Te merkuren miratohet skema klienteliste Këshilli Bashkiak i Tiranës pritet të...

Sera me 1500 kubikë kanabis në Gjirokastër (FOTO)

Policia e Gjirokastrës ka gjetur 1500 bimë kanabis në fshatin Labovë e Vogël. Bima e mbjellë në kubik është konstatuar në vendin e quajtur...

Besnik Mustafaj ironizon Emin Gjanës…

"A e dini qe Emin Gjana është kryetar i departamentit për vleresimin e kontributeve historike, emëruar nga Basha? Me Eminin dhe kutine e tij...

Abuzoi seksualisht me fëmijët, ja sa e denon gjykata…

Denis Shimilit u shpall fajtor ditën e martë nga Gjykata e Tiranës për ngacmim seksual ndaj fëmijëve të tij të mitur dhe u dënua...

Lapsi.al: Shtrenjtimi i jetës në Tiranë me Veliajn kryebashkiak

Njësoj siç veproi më 30 dhjetor të vitit 2015, kur kaloi në Këshillin Bashkiak vendimin për të rritur çmimin e biletës së transportit urban...

Turqi, fillon gjyqi ndaj 17 gazetarëve të arrestuar

Shtatëmbëdhjetë gazetarë dhe drejtues të gazetës opozitare “Republika” do të gjykohen sot nga gjykata turke për mbështetje ndaj organizatave terroriste dhe shpifje. Në rast se...

LSI, dëgjesë publike me Veliajn për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm

Këshilltarët e LSI-së kanë kërkuar një dëgjese publike sot në orën 18:00 për të diskutuar rreth çështjes së rritjes se çmimit të ujit të...

Rudina Magjistari publikon foto me bikini…

Edhe moderatorja Rudina Magjistari, fundjavën që ne lamë pas është relaksuar me të voglën e saj dhe partnerin buzë detit. Kështu ajo ka ndarë...

Gjana shpërthen ndaj grupit anti-Basha. Ja cfare u thote:

Jemin Gjana ka shpërthyer ndaj grupit të cilësuar kundër Bashës në Partinë Demorkatike. I ftuar në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland...

Dëshmia e nënës së 15-vjeçares së vrarë në Ksamil: Nuk e vrau Ermali por...

Enigmë ka vdekja e 15-vjecares ruse në Ksamil. Në një rrëfim të rëndë nga ana emocionale, mamaja e adoleshentes ruse, Tatiana Kulagina ka deklaruar...