Home 2017 July 26

Daily Archives: 26 July, 2017

Scusate lo sfogo, ma sento l’Albania come se fosse casa mia…

Di Paolo Picci Un pensiero forse duro, ma con il quale non voglio offendere nessuno nè degli italiani nè degli albanesi, ma semplicemente lanciare una...

Foto/Elvana Gjata “heq reçipetat”, provokon keq nga avioni

Këngëtarja, Elvana Gjata ka postuar një foto, në të cilën dallohet se është në aeroportin "Nënë Tereza" me një çarter privat. Ajo e cila...

Kur te hyp vetja n’qef, xhentilesen e e djalit 25 vjecar e merr si...

Nga Kozeta Kurti Nuk është e rastësishme të ndeshesh në rrugët e qyteteve tona me mesoburra e mesogra, madje edhe më të mëdhenj se kaq,...

Rritja e çmimit të ujit nga Bashkia e Tiranës

Nga Artur Roshi Bashkia e Tiranës nuk ka të drejtë të ngrejë çmimn e ujit sepse "Uji " si mall është monopol i shtetit si...

Fenomeni Arselajda: SHBA e dashuroi për atë që Shqipëria s’e deshi…

“Përshëndetje. Je sais que tu parles tres bien français” Kështu u prezantua Arselajda Buraku për herë të parë në emisionin “Zonë e Lirë”. Mes...

Erdogan akuzon për spiunazh qeverinë gjermane!

Turqia vazhdon linjën e saj të ashpër me Berlinin e gati tre javë pas arrestimit të aktivistit gjerman të të drejtave të njeriut, Peter...

Sipari i Establishmentit ra. Gjoja Basha, gjoja Patozi na salutua, ne paguam biletën

Nga Armir Shkurti Sill pak ndërmend fundin e një pjese teatri. Perdja bie dhe “i vrari” ngrihet dhe kapet për dore me “vrasësin”, i cili...

KATËR ERIONË DHE NJË VELIAJ. NGA AGIM XHAFKA

Sot u ktheva nga Ohri drejt Orikumit. Në mëngjes sapo i thashë mirëutakofshim recepsionistit të hotelit.më ze rrugën një makinë e Shqipërisë. Bëhu pak...

Na duhen ministra shqiptarë nga jashtë Shqipërisë në qeverinë e re të Ramës

Shqipëria asnjëherë nuk ka ratifikuar traktatet vrasës të Shën Stefanit, Kongresin e Berlinit, Konferencën e Londrës dhe asnjë pakt të fshehtë apo jo që...

Ksamil, Video/ Alarmohen pushuesit, derdhen në det ujërat e zeza

Pushuesit e Ksamilit ditën e sotme janë përballur me një surprizë aspak të këndshme.  Një tubacion i ujërave të zeza ka plasur dhe ato...