Home 2017 July 28

Daily Archives: 28 July, 2017

PARKU I DASHURISË DHE ZHUILETA KORCARE

Nga Agim Xhafka Quhet që ke qënë në Korçë në se bën një shëtitje tek Parku Rinia. Unë e kam pasur shtëpinë pranë tij dhe...

Skandali i regjistrimeve sekrete nga studiot e CNN-it: Ja si mashtron televizioni amerikan

Rrjeti televiziv amerikan “CNN” duket se do të përballet me 'telashe të mëdha' pasi më shumë se 100 orë regjistrime audio nga selia e...

Deputeti grek: Qeveria shqiptare po bën çdo gjë që mos të anëtarësohet në BE

“Autoritetet shqiptare po shkelin të gjitha konceptet ligjore”, tha deputeti grek i partisë “Demokracia e Re”, Stefanos Gikas, pas prishjes së disa ndërtesave në...

Vuçiç për Kosovën: Nuk po ofroj zgjidhje, por dialog

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç tha në Nish se nisma e tij për dialogun e brendshëm rreth Kosovës është një iniciativë që çdo njeri...

LSI nis sulmet ndaj Veliajt

Kreu i grupit parlamentare të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e cilëson hakmarrëse dhe provinciale lëvizjen e fundit të kryetarit të Bashkisë së...

Përgjaket supermarketi, sulm me thikë në Gjermani

Të paktën një person ka mbetur i vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas një sulmi me thinë në një supermarket të Hamburgut...

Nis dorëheqja në masë e drejtorëve!

Pas urdhërit të dhënë nga Kryeministri Rama, 35 drejtorët e Hipotekave kanë nisur të dorëzojnë dorëheqjet te gjithe. Burime nga Drejtoria Qendrore e Hipotekave bëjnë...

Shitësja e vogël e librave…

Nga JETA TOÇILA Hyj në një librari për të kërkuar librin “Rrëfej unë, gruaja” nga Mimoza Kuchly. Kam dëgjuar fjalë të mira dhe unë autoret...

Berisha denoncon parcelat me kanabis të Krujës

Ish-kryeministri Berisha denoncon parcelat me kanabist të kryebashkiakut të Krujës, Artur Bushi dhe vëllait të tij, Ilir Bushi. Berisha bën publike fotot dhe mesazhin...

Ujërat e zeza në Ksamil, kreu i bashkisë: Projekti përgjegjësi e BE

Situata pas shpërthimit të ujërave të zeza në plazhin e Ksamilit duket sikur është normalizuar tashmë dhe për këtë është dashur angazhimi i Ushtrisë. Per...