Home KRYESORE Sali Berisha rrëfen se çfarë po ndodh në Dhërmi dhe Himarë

Sali Berisha rrëfen se çfarë po ndodh në Dhërmi dhe Himarë

2
0
SHARE

Nga Sali Berisha

Turisti dixhital denoncon shtetin e dordolecit.

Lexoni mesazhin e tij! sb

“Pershendetje zoti Berisha. Gjendem me pushime ne jug te Shqiperise dhe si cdo qytetar i denje kam bindur te vijne ne ne edhe nje familje italianesh nga Milano.

Mirepo gjate mengjesit te se enjtes dhe gjithe diten ne gjithe vijen bregdetare nga Dhermiu deri ne Himare kemi vene re nje shtrese hidrokarburesh qe rrymat sillnin ne breg.. Nderkohe ne ujrat perballe benin para mbrapa flota me 5 peshkarexha greke. Pergjate gjithe pasdites plazhet e siperpermendura kane qe te paperdorshme per shkak te ndotjes. Pyetja eshte, cfare shteti jemi ne dhe pse jemi ka neglizhente saqe ne 10 milje nga bregu na shkarkojne cfare te duan duke shfrytezuar rrymat detare qe keto dite vijne drejt bregdetit tone. Me respekt,.”