Home 2017 August 1

Daily Archives: 1 August, 2017

Kah duhet t’ia mbajë intelektuali i sotëm shqiptar?

Nga Fadil Maloku 1. Të pranoj të bashkëjetoj me ndjenjën e të qenit i margjinalizuar dhe i pafuqishëm për ta ushtruar ndikimin e tij në...

“Neuer Zuchrer Zeitung”: Beogradi po teston ndarjen e Kosovës

Idenë e ministrit serb të Punëve të Jashtme Ivica Daçiq për ndarjen te Kosovës, gazeta zvicerane “Neuer Zuchrer Zeitung” e vlerëson si “balon testues...

Tiranë, shihni çfarë i bëjnë këtij të moshuari Policia Bashkiake (VIDEO)

Policia Bashkiake e Tiranës vazhdon “me sukses” spastrimin e rrugëve të kryeqytetit nga shitësit e vegjël që dalin për të nxjerrë bukën e gojës. Të...

Producenti i Kinostodios Shqipëria Re, ka qenë Komiteti Qendror i Partisë

Nga Ilir Demalia Çetë e vogël Producenti i Kinostodios Shqipëria Re, ka qenë Komiteti Qendror i Partisë, dhe jo vetëm për filmin por për gjithë artin...

Turizmi në Shqipëri, fjalë boshe e gurë në trastë! Nga dr. Enriko Ceko

Prej vitesh turizmi ëstë konsideruar si një prioritet i qeverive në Shqipëri. Aq shumë është thënë, folur, shkruar e marrë vendime e dhënë urdhëra...

drejtorët e spitaleve injorojne kerkesen e Rames: Në detyrë të përballojmë fluksin e verës

Jo më larg se dje kryeministri Rama kërkoi dorëheqjen e drejtorëve të siptaleve brenda 24 orëve, me qëllim rritjen e cilësisë së shërbimit shëndetësor. Sipas...

Mbi hapjen e dialogut mbare shoqeror ne Serbi per Kosoven

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti Mbas zgjedhjes ne postin e Presidentit te Serbise, Aleksander Vucic ka inicuar nje debat te gjere dhe te hapur publik...

Puglia, nuovo progetto per un gasdotto: approdo a Brindisi in un’area scartata da Tap...

Di il Fatto Quotidiano.it Dall’Albania alla Puglia, lungo 110 chilometri di chilometri di mare, per poi attaccarsi alla rete Snam dopo 18 chilometri sulla terraferma. E’ un nuovo progetto di gasdotto,...

Çfarë kërkon nga ne Vuçiçi? Nga veton Surroi

1. Me shkrimin e fundit të presidentit Vuçiq, kjo bëhet hera e tretë brenda njëzet vjetësh që dëgjoj nga prijësit e Serbisë nevojën që të...

LSI rames per emrat e drogës: Detyrë t’i dorëzojnë në Prokurori…

Reagimi i Luan Ramës: Kryeministri e më pas edhe Ministri i Brendshëm, deklaruan se disponojnë një listë me 124 emra të implikuarish në veprimtarinë kriminale...