Home 2017 August 2

Daily Archives: 2 August, 2017

As nga pellazgët, as nga Ilirët. Shqiptarët kanë ardhur nga Kina. Prof.ass.dr. Koçi Fosi...

Autorë seriozë sot kanë rihapur debatin për prejardhjen e shqiptarëve. Njëri nga studiuesit më të përkushtuar të historisë sonë ka rrëzuar teorinë se ne...

UNË JAM I MENDIMIT TA DËRGOJMË ISMAILIN NË FRANCË

Nga Ilir Demalia Letra e shokut Manush Myftiu dërguar shokut Ramiz Alia në lidhje me shqetësimin shokut Enver për problemin e shkrimtarit Ismail Kadare. Në...

Ish-drejtori guximtar i Spitali i ‘plas’ të vërtetat në fytyrë Ramës

Drejtorët e spitaleve rajonale refuzojnë urdhrin e kryeministrit Rama, i cili pasditen e së hënës u kërkoi atyre që të dorëhiqen brenda një afati...

Po ça burri je, o plak! O dak! O Njish! O …!

Nga Neda Balluku Si t’ja dalim ne nënat t’u mësojmë bijve tanë që në këtë vend të mallkuar nuk ka rëndësi sedra, por fjala? Që...

Tjetër padi kundër reformës në drejtësi, prokurorët e çojnë në Kushtetuese

Unioni i Prokurorëve nuk priti gjatë dhe menjëherë sapo Kodi i ri i Procedurës Penale hyri në fuqi të martën, dorëzoi në Gjykatën Kushtetuese...

Japin dorëheqjen drejtorët e spitaleve në vend!

Rreth 60% e drejtorëve të spitaleve rajonalë në vend kanë dorëzuar dorëheqjet pranë zyrës së ministrisë së Shëndetësisë. Mësohet se kërkesat për dorëheqje janë dorëzuar...

Dorëhiqet drejtoresha që merrej me fjalimet e Ramës. Ja arsyeja perse…

Drejtoresha e COD (Njësia e Komunikimit dhe Hulumtimit) në Kryeministri, Falma Fshazi, ka dhënë dorëheqjen nga pozicioni që mbante që prej vitit 2013. Raportohet se...

Rrëfehen të arrestuarit për vrasjen e Marvi Mihalit

Policia ka marrë në pyetje 4 të rinjtë, të cilët u arrestuan të martën për vrasjen Marvi Mihalit. Sipas deklarimeve të bëra përpara hetuesve, ata...

Rama me atlete të bardha para zv.presidentit amerikan

Njësoj si në Trieste, Edi Rama u shfaq në Podgoricë i veshur ndryshe nga të tjerët. Njeriu i ditës në Saimitin e Kartës së...

Vasili – Ramës: Largo drejtorët e policisë, jo të spitaleve!

Petrit Vasili, ne cilesine e kreut te Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, ka reaguar pas publikimit të raportit të Qendrës Europiane të...