Home 2017 August 3

Daily Archives: 3 August, 2017

Prindër heronj me sy nga femijët! Nga Xhoi Jakaj

Ah ju fëmijët tanë që gjithnjë për prindërit jeni fëmije Vajza e djem, fëmijē nënash e baballaresh shqiptar, Prindërit janë gjithnje sakrifikues, të merakosur, ne siklet,...

Vrasja në Lungomare, gruaja dhe e motra: Drejtësi ose digjemi para kryeministrisë!

Katër ditë pas ekzekutimit të 37-vjeçarit Marjen Xhaferrja në një lokal në Lungomare në Vlorë, bashkëshortja e tij dhe motra flasin për Mediat. Ato thonë...

Shqiptari drejtonte nga burgu rrjetin e prostitucionit…

Tre shqiptarë u arrestuan nga policia e Pescarës në Itali, nën akuzën e futjes në mënyrë ilegale të vajzave shqiptare në Itali, me qëllim...

Lajmi për të nxehtin përvëlues afrikan, sinoptikanët thonë se…

Këto ditë janë përvëluese, por raportohet se nuk do të zgjasin edhe shumë. Të paktën deri të dielën, kur rrymat ajrore nga kontinentit afrikan do...

Mallkimi i qumështit! Nga Gelanda SHKURTAJ

Vite më parë tek intervistoja me qindra gra kosovare, të deportuara nga vendi i tyre drejt Shqipërisë, gjatë luftës në Kosovë, më bëntë përshtypje...

Sarkazma e Dritan Kabes per koalicionin me qytetaret te kryeministrit Rama

Nga Dritan Kaba ZGJEROHET KOALICIONI "ME QYTETARET" ME 124 ANETARE TE RINJ Megjithe keto zjarre sivjet, kultivuesit e vjetshem te hashashit do shpallen heronjte e pyjeve Lista...

Ja, Pse ky vend nuk bëhet ?! Nga JETA TOÇILA

"Ky vend nuk bëhet!” Këtë fjali mund ta keni hasur shpesh jo vetëm si një slogan facebook-u, por edhe si fjalinë përmbyllëse të bisedave...

Reagon Kadare: Nuk jam penduar që e kam shkruar Enver Hoxhes

Pas publikimit në media të një letre të shkrimtarit Ismail Kadare, ka lindur një debatit në opinionin publik në vend. Mësohet se letra është...

Foto e liderve ballkanikë/ Po Rama pse mungon?!

Edi Rama mungon në foton zyrtare të liderve balkanikë me zv presidentin amerikan. Ky fakt eshte bërë i ditur nga ish kryeministrin Berisha që thotë...

Dosjet e motrës së Kadaresë dhe Asamble Hatibit, gruas që e quante Enver Hoxhën:...

Nga Kastriot DERVISHI Dosjet agjenturore “Shtriga” dhe “Krokodili” Letra e datës 2.4.1980 e shkrimtarit Ismail Kadare drejtuar Enver Hoxhës, është pjesë e një historie “me grupe...