Home 2017 August 4

Daily Archives: 4 August, 2017

Timonieri dhe zjarri! Nga Nevila Xhindi

Ndërsa qyteti priste takimin partiak të Timonierit Kryeministër dhe bisedën gju më gju me popullin dhe hu më hu me administratën, Pylli i lartë...

Ndiq pozitiven! Nga JETA TOÇILA

Ka njerëz që rrezatojnë pozitivitet, madje pa folur fare, ti e ndjen se ata janë njerëz të mire, ashtu si edhe ti. Ka të...

Nga A-3 në A-5: Washingtoni si partner besnik

Nga Azem Parllaku "Ne besojmë se e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është në perëndim", ky ishte mesazhi që, nënpresidenti amerikan, Mike Pence, përcolli në punimet...

“Gjuetia e kafshëve shqiptare…” Nga Irma Kurti

- Skandal në Rozzano(Milano). Këshilltari për sigurinë dhe policinë lokale publikon “kalendarin e gjuetisë” ndaj ekstrakomunitarëve Në jetën e përditshme ndeshemi shpesh me episode të...

Atentati te “Komuna e Parisit”, rrëfimi i një dëshmitari

Një dëshmitari i ngjarjes së të enjtes ku mbeti i plagosur një i ri, ka treguar për tvklan.al detaje nga atentati. Ai ka rrëfyer se...

Kryemadhi tregon bisedën me Metën ditën kur dy këshilltarët e Bashkisë “braktisën” LSI

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një intervistë për ABC flet për mënyrën se si do t’i ruajë marrëdhëniet me Presidentin Ilir Meta, njëherësh...