Home 2017 August 5

Daily Archives: 5 August, 2017

POGRADECI SI ALBUM! Nga Agim Xhafka

Nuk e them dot se nuk po kënaqem në Pogradec. Po e shijoj shumë edhe nga që në Tiranë e nxehta shkoi mbi 40...

La nave per l’Europa non passa da Bari

Di Carlo alberto Rossi, Exit.al Molto spesso funzionari e politici baresi arrivano in Albania per cercare di agganciare qualche fondo europeo, con progetti che richiedono...

Skandaloze/Foto nga plazhi turistik i Shengjinit!!

Foto u soll ne redaksine e Perqasje.com per te sensibilizuat institucionet e shtetit dhe per te reahuar sic duhet. Pyetje eshte nese ka shtet!?i "Si...

Per bashkekohesit…

Nga Prof. Dr. Lisen Bashkurti -Rruga drejt suksesit eshte e komplikuar, por suksesi ne vetvete eshte i thjeshte sepse kuptohet dhe vleresohet nga te gjithe; -Te...

Arsyet perse nuk u zgjodh deputet Shpëtim Idrizi dhe, zhvillimet kundrejt Kauzës Çame

Keto zgjedhjet e fundit përveç humbjes së thellë të Partisë Demokratike, kanë prodhuar edhe disa rezultate të tjera që ngrenë pikëpyetje themelore. Partia për Drejtësi...

Dëbora e 5 gushtit njihet si mrekulli nga Vatikani

I kushtohet Papës Françesku, përkujtimi i mrekullisë së borës, në Bazilikën romake të Zojës së Madhe. Është e 34-ta herë që në sheshin para...

Gjuha shqipe të bëhet gjuhë zyrtare ne Maqedoni

Qeveria maqedonase ka miratuar propozim ligjin për përdorimin e gjuhëve. Gjuha shqipe bëhet gjuhë zyrtare në Maqedoni. Gjithçka është vendosur në mbledhjen që është...

Tabaku: Rama konfirmon dështimin. Turi i dëgjesave nxjerr në pah keqqeverisjen 4 vjeçare!

Turi i dëgjesave të Kryeministrit dhe shkarkimi në bllok i drejtorëve më të rëndësishëm në vend, sipas deputetes demokrate Jorida tabaku, është dëshmi e...

Fiton Skënderbeu/ Shikoni sarkazmen e Ylli Dylgjerit me ‘historianin’ Muç Nano

Ish-këshilltari i Fatos Nanos, Ylli Dylgjeri, pas fitores së Skënderbeut të Korçës, në fazën e tretë të Europa League, ka bërë ironi me nje...

KLSH kallëzon penalisht 5 ish-regjistrues e 2 nëpunës të Hipotekës Korçë

Pesë ish-regjistrues dhe dy nëpunës të Zyrës së Regjistrimit të Pronave së Korçës janë kallëzuar penalisht në Prokurori nga Kontrolli i Lartë i Shtetit,...