Home 2017 August 6

Daily Archives: 6 August, 2017

Patriotizmi kujt i duhet ? . .Ate qe hoqa ne 27 dite s’e kam...

Valltarja e njohur e Ansamblit të Këngëve dhe Valleve, Linda Kalemi, që jeton prej 27 vitesh jashtë Atdheut ka reaguar pas debatit që shkaktoi...

JEMI PARADOKSI I PARADOKSIT DHE GAZI I BOTES SE QYTETERUAR.

Nga Valbona Mezini Perdite vdesin turiste ne kete vend, sot vdiq nje turist polak. Ketu jo qe s'mund te besh turizem, por as mund te...

PASI MBAROI “DUFI” ndaj Agim Hushit… Sarkazem nga Dritan Kaba

PASI MBAROI "DUFI"... Tani qe mbaroi dufi i telekomanduar, ndaj nje artisti : u shuajten zjarret, u ul cmimi i ujit, u shtuan pagat e pensionet, perkujdesi ndaj shtresave...

Pse e botova letrën e Kadaresë drejtuar Enver Hoxhës! Nga Ilir Demalia

Letra drejtuar Enver Hoxhës nuk ka lidhje me mbrojtjen e së motrës. Sëpari, për t’ju pergjigjur pyetjeve se nga e kam marrë këtë letër, apo...

“Masakra” idiote për rënkimet e tenorit Agim Hushi! Nga Prof. Asoc. Enver Bytyçi

Diktaturat edhe në grahmat e fundit të tyre adresohen te nacionalizmi. Kur Ismail Kadare u arratis nga Shqipëria më 25 tetor 1990, pikërisht ditën...

Arrestohen autorët e atentatit te Komuna e Parisit (Emrat)

Policia e Tiranës arrestoi 4 personat që tentuan të vrisnin Mariglen (Lorenc) Hoxhën në semaforin e Komunës së Parisit, mbrëmjen e së enjtes së...

Gjërat tipike që bën çdo shqiptar. Shkrihuni së qeshuri kur të kuptoni se dhe...

Një shqiptar patjetër ka bërë një nga këto gjëra të listuara më poshtë. Sjellja dhe përqasja që ne kemi ndaj këtyre objekteve, lidhet kryesisht...

Nga emrat e rinj të qeverisë deri te ‘tërmeti’ në administratë, ja çfarë pritet...

Më 25 gusht, Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë, ku do të diskutohet mbi planin katër vjeçar qeverisës. Bilanci zgjedhor por edhe reforma në administratë...

EMRAT/ Katër deputetë s’kanë mbaruar ende shkollën. Ja më jetëgjatët në Parlament!

Sali Berisha, Gramoz Ruçi dhe Pandeli Majko janë tre deputetët më të vjetër të Parlamentit të ri 2017-2021. Të tre politikanët me eksperiencë kanë qenë...