Home 2017 August 16

Daily Archives: 16 August, 2017

Turizmi ne Shqiperi dhe Greqi! Ata kishin dhe dinin, ndërsa ne vetëm kemi!

Nga Luela Myftari Mjaftueshëm me vrer kam shkruar për politikën e tyre të jashtme. Politika e tyre e jashtme e sidomos në lidhje me ne...

Rreziku i madh i propozimit serb për Kosovën dhe “keqardhjes” së zotit Rama për...

Nga Enver Bytyçi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, sapo bëri betimin për kreun e shtetit serb, shpalli në një gazetë të Beogradit se do të...

Neranxi në protestën e Himarës: Do të flas shqip, jo se nuk di greqisht,...

Nga Nikollaq Neranxi* Unë do të flas shqip, jo se nuk di greqisht, di shumë mirë greqisht të flas, por sinqerisht më lejoni që tju...

Edhe 70 milion euro për konçensionin e Rrugës së Kombit!

Aplikimi i pagesës në “Rrugën e Kombit” si rezultat i dhënies së saj me koncesion do të vonohet më shumë se parashikimet në kushtet...

U aksidentua nga deputeti Rakipi, familja ndryshon qëndrim …

Familjarët e Seit Sorrës, që u aksidentua për vdekje të shtunën nga deputeti i PDIU, Aqif Rakipi, duket se nuk kanë më të njëjtin...

Foto/“Ish-doganieri i arrestuar për drogë në foto krah Edi Ramës”

Sali Berisha publikoi një foto të Edi Ramës me një ish-doganier të arrestuar për drogë. Sipas qytetarit që ka vënë në dijeni Berishën për...

Ylli Dylgjeri “thumbon” gazetaret e mire paguar duke cituar Montanellin…

Nga Ylli Dylgjeri Indro Montanelli për gazetarin... "...Po ne jemi përherë të paguar pak, sepse ky zanat nuk bëhet për lekë. Përkundrazi, në rast se takoni...

Lobi Global Alban: Një faqe e re në ditarin e Kombit

Lobi Global Alban shpalos filozofinë dhe konceptin e organizimit të tij në Konferencën e Parë Kombëtare të mbajtur në Tiranë. I organizuar nga një...

Diskursi i njëjtë politik i Tiranës dhe Prishtinës ndaj Krahinës së Preshevës

Nga Refik Hasani Diskursi politik që kan ndjekur Tirana dhe Prishtina zyrtare që nga mbajtja e Referendumit të datës 1 e 2 marsit  1992 e...

Raporti i DASH për fenë/ Janullatos kritikohet nga politika për lidhje me Greqinë

Departamenti amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshin të dhëna për gjendjen...