Home 2017 August 17

Daily Archives: 17 August, 2017

Berisha: Rama po blen energji tri herë më shtrenjtë, të hetohet!

Nga Sali Berisha Akti normativ per blerje energjie dhe ai i kovave per helikopteret, nje aktakuze e vertet! Te dashur miq, pas zbrazjes elektorale te digave...

Unë vazhdoj të pyes veten – si ka mundësi që ai vend aq i...

Nga Arben Kallamata Identitetin tim, përkatësinë time nuk mund ta përcaktojë askush veç meje. Askush nuk ka të drejtë të më tregojë ose të më...

Sikur edhe dielli do të kishte ardhur nga Stambolli, nuk e dua as diellin!

Nga Artin SPAHIU Kish reaguar Hadi Osmani kundër statusit tim, në të cilin status kisha kritikuar shqiptarët që sot me krenari deklarohen LSDM dhe marrin...

PBDKSH/Ndocaj: se shpejti do te mbahet “Kuvendin e Diaspores”. Si mund te beheni pjese?

Ngjarjet politike ne vend, kriza e vazhdueshme ekonomike ne Europe, kontributi i vazhdueshem i emigranteve ne Shqiperi, shpirfillja e tyre dhe po ashtu zgjedhjet...

Prekëse! Biden: Obama më dha para kur kisha djalin sëmurë, se do të shisja...

Voal – Miqësia mes Presidentit të SHBA-ve, Barack Obama dhe Zv.Presidentit Joe Biden, është mjaft e fortë. Ata drekojnë së bashku çdo javë. Shpesh...

Poradeci si Pogradec: mos ka ardhur Mister Bean?

Nga Artan Fuga Hëngrëm një akullore te Kapri në Pogradec. Hezitim i madh midis një akulloreje stërmadhe dhe një xupi që shkrin në gojë atje....

Pa energji nuk ka zhvillim të Shqipërisë

Nga Dr. Enriko Ceko Energjia është një burim që ve në lëvizje të tërë faktorët e prodhimit. Toka, puna, kapitali, inovimi teknologjik dhe aftësia sipërmarrëse si...

T’i përgjigjet apo jo Palluqit shkrimtari Kadare, kjo është çështja?

Nga Çerçiz Loloçi Rezart Palluqi, një shkrimtaruc-katundar prej Elbasani ka bërë kohët e fundit një letër të hapur për Ismail Kadarenë (http://www.radiandradi.com/zoti-kadare-kerkoni-te-falur-polemike-nga-rezart-palluqi/testata-kryesore/gazeta/), ku kërkon në...

Info mbi Konferencën e trete përkujtimore te Kulturës Qiellore, Paqes Botërore dhe Restaurimit te...

Organizatoret e Kultura Qiellore, Paqja Botërore dhe Restaurimit i Dritës (Heavenly Culture, World Peace, and the Restoration of Light) dëshirojnë të ndajnë me ju...

Rikthehet “Luciferi”, por nuk do mungojnë edhe stuhitë

Rritje temperaturash ne ditet ne vijim, por kujdes edhe nje stuhi e mire pritet te perfshije vendin. Meteoalb parashikon se rritja e temperaturave do te...