Home 2017 August 18

Daily Archives: 18 August, 2017

Respektimi i të drejtave të të burgosurve është i nevojshëm për të ruajtur humanizmin...

Nga Xhoi Jakaj* Një femer ne burg, një familje ne dramen e jetēs,Liria është një nga të drejtat më të çmuara të të gjitha qenieve...

Patozi Bashes: Qeveria nuk rrëzohet nga brenda Lulzim

Nga Astrit Patozi Komentet e Lulzim Bashës mbi raportin e ministrave teknikë për zgjedhjet nuk ia shtojnë vlerën atij. Përkundrazi, ia zbehin fare, nëse ai...

Topalli ironizon Bashën: Zgjedhjet nuk i bëre elektronike por supersonike

Nga Jozefina Topalli Ka Disa jave qe askush nuk din ku eshte Lulzim Basha. Gjeja duket eshte shume sekrete. Por sot edhe pse prap me pushime,...

Emigrantë por edhe biznesmenë. Shqiptarët kanë hapur 32 mijë biznese në Itali

Emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali zotërojnë rreth 32 mijë biznese. Të dhënat janë bërë publike nga Unioni i Dhomave italiane të Tregtisë, në...

Faik Konica për shqiptarët: Egërsira dhe kafshë, armiq të vetvetes!

Nga Anisa Demiraj, Konica.al Faik Konica njihet jo vetëm si një nga publicistët më të mirë, po edhe si njeriu që në të gjitha mënyrat e...

Tani gjoba dhe këmbësorve, kujdes semaforin dhe vijat e bardha

Policia Rrugore e Tiranës njoftoi se ka intensifikuar kontrollet ndaj shkelësve të rregullave të qarkullimit rrugor, kryesisht ndaj atyre që qarkullojnë me shpejtësi tej...

Edi Rama ndryshon emrat e kandidatëve për ministra. Ngjitet Majko, ikën Peleshi?

Të dielën e fundit të gushtit qeveria e re e Edi Ramës, shpallet. Por deri tani një strukturë e posaçme e përbërë nga një...

“Hiq këmishën dhe nxirri të gjitha”, sfida verore që po “kryqëzon” rrjetet sociale!

Sfidat më e re në internet është "hiq këmishën si Putin". Kjo është gara e verës 2017 në Rusi. “Hiq këmishën si Vladimiri” ishte sfida...

Nga t’ja fillojë punës Kryeministri? Nga Artur Zheji

Gushti u thye në mes. Administrata qeveritare ka shkrirë plazheve dhe shpenzon me bollëk, eurot e shumta të fituara derimë tani. Tregëtarët e kanabisit po...

Mandija dërgon në prokurori 3600 punësimet gjatë fushatës zgjedhore!

Zëvendëskryeministrja e dorëhequr Ledina Mandija ka dërguar në prokurori një raport mbi punësimet e 3600 personave gjatë fushatës zgjedhore. Burimet kanë bërë të ditur për...