Home 2017 August 20

Daily Archives: 20 August, 2017

Dojaka pas kerkeses se Hollandes per vizat: Ndalohet qarkullimi me “duar në xhepa”!!!

Nga Artur Dojaka* Një batutë nga filmi ‘I teti në bronx’ ishte gjëja e parë që më shkoi në mend kur dëgjova lajmin e beftë...

Plazhi dje dhe sot? Ja ku ndryshon…

Nga Denis Dyrnjaja Plazhi ishte dikur një vend social, ku njerëzisht defreheshin dhe socializoheshin. Sot është një treg ku njerëzit shkojnë për t'u shitur e...

Hollanda dje na rrahu 2 herë… dhe ja pse e duam Hollanden…

Nga Ylli Dylgjeri E duam Hollandën. E duam për shumë arsye...tek e fundit e duam edhe pse na shkolloi Kryetarin e Opozitës, zotin Basha, paçka...

VIDEO +16/ Pamje të rënda! Ky është momenti kur policia vret 19 vjeçarin rus

Një 19 vjeçar terrorizoi banorët e Surgutit, ku sulmoi me thikë 10 persona. Ndërkohë që tashmë ka dalë video, ku tregohet momenti kur policia...

Si të dalim nga bllokimi? Nga Albin Kurti

Mes zhurmës së madhe të polemikave politike, aty ku proceset humbin substancën, megjithatë dy fakte janë të qarta. Së pari, bllokimi institucional ku ndodhemi...

Mali i Zi i konfiskon pronat prej miliona eurosh, ish-Presidentit të Serbisë

Gjykata e Lartë në Podgoricë ka konfiskuar pronat e ish-Presidentit të Serbisë e Malit të Zi dhe të familjes së tij, deri sa të...

Maqedoni: Shkarkohet prokurori publik Marko Zvërlevski

Parlamenti më në fund e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko Zvërlevski pa praninë e deputetëve të VMRO-DPMNE, që e konsiderojnë shkarkimin antilogjik. Nga Deutsche Welle Parlamenti më...

Policia zbardh detajet për atentatin në Ksamil.

Policia e Vlorës ka dhënë detaje në lidhje me atentatin e ndodhur në mesanët në Ksamil, ku është ekzekutuar Vangjel Çiko, 50 vjeç babai...

Çfarë synon BE-ja, me krijimin e një Jugosllavie të vogël në Ballkan?

Nga Boris Kálnoky Ideja ka lindur në Ballkan. Presidenti aktual i Serbisë Aleksandër Vuçiç e ka formuluar atë kështu: A nuk do të ishte më...

Nard Ndoka sulmon Topallin dhe Patozin: Pse e kërkoni “babën”?!

Aleati i Bashës, Nard Ndoka, përmes një postimi në FB ka replikuar me të “larguarit nga PD” siç cilëson ai Patozin, Topallin dhe kritikët...