Home 2017 August 21

Daily Archives: 21 August, 2017

Atentat me tritol ndaj presidentit të Kamzës? Policia konfirmon.

Policia e shtetit konfirmon atentatin me tritol ndaj Presidentit të klubit të futbollit të Kamzës, Naim Qarri. Sipas një njoftimi zyrtar thuhet se ditën e...

Mandija: Ikim në shtator, nuk i lëmë zyrat. Ja kush e kërkoi raportin

Ministrat e dorëhequr teknikë do të vazhdojnë të qëndrojnë në detyrë deri në shtator duke mos lënë zyrat bosh deri në formimin e qeverisë...

Deputeti kaubojs vjen me dimension artisti ne vëmendje te publikut

Piktura moderne te deputetit Eduart Ndocaj

Tony Blair vizitë blic në Shqipëri, çfarë diskutoi me Ramën dje në Durrës (FOTO)

Një vizitë blic, e paparalajmëruar dhe sekrete ka qenë dje ajo e ish-kryeministrit  britanik Tony Blair në Shqipëri. Blair ka raportohet qe ka qëndruar në...

KLSH: Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nuk garanton sigurinë ushqimore

Kontrolli i Lartë i Shtetit, në zbatim të programit të auditimit nr. 29/1, datë 10.04.2017 ka përfunduar auditimin e performancës “Siguria Ushqimore” në Autoritetin...

Spanjë/ Policia ekzekuton një tjetër terrorist të mbështjellë me eksploziv

Policia spanjolle ka vrarë sot një person, i cili thuhet se mbante veshur një brez me eksploziv. Operacioni po zhvillohej 40 km larg Barcelonës,...

Rezoluta e SHBA: 600 mln USD për muxhahedinët e Tiranës

Mbështetja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës kundrejt pjesëtarëve të opozitës iraniane, jo vetëm nuk zbehet, por tashmë, veç kundërshtimeve ndaj regjimit të Ajatollahut,...

Ja arsyet pse Hollanda kërkon rikthimin e vizave për shqiptarët

Elementët kriminal shqiptarë janë fuqizuar së tepërmi vitet e fundit në Hollandë dhe për ketë arsye Policia në bashkëpunim me Prokurorinë Hollandeze ka këshilluar...

Impotenca mendore linguistike! Nga Blerta Haxhiaj

Eksplorimi i përfaqësimit të gjinisë dhe eksperiencës fetare paraqesin një zhvillim të diskursit teologjik të emfazuar nga prespektiva e identitetit gjinor. Ndoshta gjuha e...

Vajza e 50 vjeçarit të vrarë në Ksamil jep detajet e ekzekutimit të babait

Nga Lapsi.al Zinxhiri i hakmarrjes për vrasjen e Aleksandër Bardhit më 24 shtator 2016 në fshatin Shëndëlli të Sarandës, duket se nuk ka të sosur....