Home 2017 August 22

Daily Archives: 22 August, 2017

Demalia, Sigurimi i Shtetit dhe dosjet e munxosura

Nga Cerçiz Loloçi Ilir Demalia i është përgjigjur sërish ish-drejtorit të Arkivave të Ministrisë së Brendshme, Kastriot Dervishi, por nuk ka thënë asgjë për babain...

Pas milionave “të hedhura”…edhe Europa ka të drejtë!

Nga Nevila Xhindi Ëndrra "Europë" prej kohësh përpëlitet të na japë një mësim, për njëmijë e një arsye që po e zhbëjnë përditë ëndrrën dhe...

Ilir Demalia i pergjigjet Cerciz Lolocit: Unë i biri i sigurimit të shtetit…

Nga Ilir Demalia Sot Loloçi nxorri kartelën e sigurimit. Ja dhe shantazhimi dhe delegjitimimi qe duan të më mbyllin gojën me anë të biografisë së...

Voltana Ademi i përgjigjet Frederik Ndocit

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, ka reaguar në lidhje me akuzat e këngëtarit Frederik Ndoci, i cili e akuzoi se kishte çuar...

Aleati i Bashes del kundër propozimit më të fundit të PD-së

Votimi i detyrueshëm kundërshtohet edhe nga aleatët e Partisë Demokratike. Artur Roshi, kryetar i Partisë Balli Kombëtar deklaron se ky propozim do të dëmtonte...
arian-galdini-2

Siguria Ushqimore, Galdini: Me fushata histerie, vetem perdoremi… Kaq.

Nga Arian Galdini E tmerrshme. C'jane keto lajme te padegjuara se AKU nuk garanton dot sigurine ushqimore? C'jane keto lajme te padegjuara me ushqime, fruta, perime,...

Turqi/ Arrestohet vogëlushja që mbante veshur bluzën me shkrim “Babai im, Heroi im”

Sipas një statusi të postuar në rrjetin social Twitter prej një avokati, një vajzë e vogël, gjatë vizitës së babait të saj në burg,...

AKU ka cënuar sigurinë kombëtare, por ajo është vetëm maja e ajsbergut

Nga Dr. Enriko Ceko Cilësia, siguria dhe garancia ushqimore në të tëra vendet e botës konsiderohet si një pjesë shumë e rëndësishme e sigurisë kombëtare....

Neranxi: Krimbat që duan të na e shesin errësirën për dritë!

Nga Nikollaq Neranxi Unë kam vijuar duke punuar edhe në vitin e mbrapshtë 97 dhe i njoh shumë mirë gjobevënësit. Në fillim më dilnin me...

Siguria ushqimore dhe qytetaria e përgjegjshme! Rasti Lahi dhe Kompania Neranxi!

Nga Artur Nura Se fundi ka patur me te drejte një shqetësim publik për sigurinë ushqimore ne Shqipëri ku padyshim ne gjera dhe elemente te...