Home 2017 August 24

Daily Archives: 24 August, 2017

Loloci: Përgjigje Demalisë dhe të paqartëve të tjerë për dosjet e komunizmit

Nga Çerçiz Loloçi: Hapja e dosjeve do ta bëjë më të lirë shoqërinë shqiptare Fillimisht të ftoj të qetësohesh dhe ta shikosh më me pozitivitet këtë...

Besnik Mustafaj: Rama s’ka lidhje me diplomacinë!

I ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, Mustafaj tha se Rama nuk e njeh funksionimin dhe rolin e trupës diplomatike,...

Gazeta holandeze: Ambasadorja flet marrëzira per raportin mbi vizat

"De Telegraaf", gazeta me madhë në Holandë, ka botuar sot një shkrim për intervistën e Ambasadores së Shqipërisë në Holandë, ku ajo mohoi ekzistencen...

Sfidohet Rama: Nëse do të bësh shtet, eja nise nga vendi im i blerë...

Edi Rama uroi një mëngjes të mirë për të gjithë miqve të tij në rrjetin social Facebook me një artikull të publikuar në mediat italiane për...

Mbi 500 mjekë ikën nga Shqipëria gjatë qeverisjes së Edi Ramës

Ne tre vite e gjysëm mbi 500 mjekë kanë lënë Shqipërinë dhe vetëm në tetë muajt e parë të këtij viti, numri i tyre...

Ramës për ambasadorët, reagon PD: I poshtëroi…

Pas fjalimit të Ramës ku kritikoi ashpër amabasadorët dhe la të kuptohej që Ditmir Bushati nuk do të jetë më ministër i Jashtëm, ka...

Morinë, kthimi i emigrantëve nga pushimet shton radhët në kufi

Pas përfundimit të pushimeve verore në vendlindje, emigrantët Kosovarë që jetojnë dhe punojnë në vendet Bashkimit Europian, kanë nisur rrugën e kthimit te tyre. Fluksi...

Neranxi: Plani i grabitjes se pronave te himarioteve firmoset neser! Zoti Rama, ndalo kete...

Nga Nikollaq Neranxi* Bashkia e Himares ka njoftuar neser, mbledhje jashte rradhe te Keshillit te Bashkise se Himares i thirrur nga Kryetari Jorgo Goro. Nje...

Lapsi.al: Rama largon me turp Bushatin nga diplomacia!

Tre ditë para se të bëjë publike emrat e minisrave të rinj, Edi Rama "dogji" emrin e Ditmir Bushatit me një fjalim "përcëllues" në Ministrinë e...

Biznesmeni që iu bë atentat: Nuk i dallova kush ishin, vetëm shtova shpejtësinë

Ditën e sotme policia ka bërë me dije se i ka identifikuar dy autorët e antentatit të djeshëm ndaj biznesmenit të ndodhur në Shijak. Mësohet...