Home 2017 August 26

Daily Archives: 26 August, 2017

TAKIMI I DURRESIT DHE PAQARTESITE E RADHES…

Nga Zef Preci Sot (E Shtune, 26 Gusht 2017) u mbajt ne Durresit takimi informal i kryeministrave të Ballkanit Perëndimor me pjesmarrjen edhe te Komisionerit...

Pornostarja myslimane: “ISIS po më kërcënon me prerje koke”

Pornostarja libaneze, e njohur si “Mia Khalifa” thotë se ISIS po e kërcënon me prerje koke, pasi i dërguan disa foto ekzekutimi. Mia thotë se...

Flet kryeministrja e Serbisë: Kosovën nuk do ta njohim…

Edhe pse në proces dialogu me një kryeministre të re, Ana Brnabić, kryeministrja e Serbisë nuk beson se Serbia do ta njohë ndonjëherë shtetin...

Vajza e gazetares së ndarë nga jeta jep një mesazh për të gjithë

Dy ditë më parë gazetarja e njohur Arlinda Canaj vendosi t’i japë fund jetës së saj duke u hedhur nga lartësia! Ndërkohe këtë të...

At Nikolla Marku: Tentuan të më eliminojnë me helm në verë!

Tentativë për të helmuar at Nikolla Markun në Elbasan. Lajmi i bujshëm konfirmohet nga vetë at Nikolla i cili u shpreh se “perëndia e...

Disa propozime për Opozitën, si Aleat i Lulzim Bashës! Nga Arian Galdini

Në dt 1 qershor 2016, Lulzim Basha na mirëpriti në zyrën e tij mua dhe një pjesë të Ekipit Drejtues të LDE - Partia...

Rikthehet fuqishëm Amarda me klipin “S’ta fali”!

Është kthyer në ikonën e muzikës popullore, Amarda Arkaxhiu, këngëtarja që ka bërë emër me talent dhe me merita dhe qe, pas shumë e...

Udhëzues për të njohur serbët përpara se të bisedosh me ta!

Nga Pjetër Arbnori Mënyra si të futen shkjetë (serbët) në shtëpi është e veçantë. Ata s’bëjnë kurrë luftëra të mëdha, veç të vogla. Të madhen...

Si u vesh Rama ne raport me kryeministrat e tjerë të Ballkanit në Durrës?

Durrësi ka mirëpritur sot kryeministrat e Ballkanit Perëndimor në një takim, qëllimi i së cilës është bashkëpunimi i vendeve të rajonit në aspektin ekonomik,...

Shpërthen Çiljeta: “Keqardhje për ju, jam e mbushur me dashuri”…

Kënga e re që Çiljeta publikoi, shkaktoi shumë debat aludime të ndyshme në mediat rozë dhe te fansat e këngëtares. Të shumtë ishin zërat...