Home 2017 August 27

Daily Archives: 27 August, 2017

Takimi i Durrësit, psalmi nr 29 dhe “Jugosllavia e re”

Nga Sadri Ramabaja Shqiptarët, ose së paku gjysma e tyre, për gati një shekull, e kishin provuar në kurrizin e tyre ta kishin Beogradin si...

Cilët mund të jenë 12 deputetët e rinj?

Më 2013 kryeministri Rama tha se do të ndjekë një risi në përfaqësimin politik, – papajtueshmërinë midis mandatit të deputetit dhe të ministrit. Pjesa...

Shpërthen bomba në dasmë, kaos dhe tmerr te njerëzit (Video)

Lindja e Turqisë u trondit disa ditë më parë nga një sulm me bombë, e si pasojë mbetën të vrarë gjashtë persona dhe u...

Ja 6 ministrat e PS që mbeten jashtë qeverisë

Mimi Kodheli nuk do të drejtojë më Ministrinë e Mbrojtjes dhe për të cilën, Rama tha se do të ketë një post të rëndësishëm...

Godet Namik Dokle me “Hajduti i Parlamentit”

Godet Namik Dokle, pas shpalljes se qeverise se re "Rama 2". Reagimi i tij i shkurter pas publikimit te qeverise se re. Namik Dokle: Po...

Shumë prej turistëve kanë ngelur të zhgënjyer nga pushimet në Shqipëri (Video)

Shqipëria ka qenë destinacioni turistik i mijërave vizitorëve të huaj këtë verë. Por si duket Shqipëria në sytë e turistëve. Përshtypjet ata i kanë...

Si mundet zv/ kryeministrja e kabinetit ”Rama 2” të jetë një raciste!

Nga Moza Demiri Zv. kryeministrja që as emrin nuk ja di...me deklaratën që ka bërë duke thënë: "pakica e jevgjve",,, në nje vënd të Bashkimit...

Berisha: Ja mesazhi që jep Rilindja me rikthimin e Gramoz Ruçit

Nga Sali Berisha Me emerimin e Ruçit ne krye te parlamentit, neo-bllokmeni Edi Rama mbron trashegimine e tij mizore familjare! Te dashur miq, timonieri zgjodhi sot...

Astrit Patozi: Mos shikoni ngjyrën e timonit, por veset e shoferit!

Po shoh se ka shumë pezm për qeverinë e re të Edi Ramës, por nuk e kuptoj dot se ku qëndron çudia. Sepse për...

Deputetja e PD-së: Fli i qetë shoku Enver! Bijtë e tu “krenaria”…

Deputetja demokrate Dhurata Çupi, me anë të një statusi në “Facebook”, ka ironizuar qeverinë ‘Rama 2’, duke theksuar se këta ‘yje’ do të vazhdojnë...