Home 2017 August 28

Daily Archives: 28 August, 2017

La responsabilità per la mancanza di investimenti esteri

Di Vincent W.J. van Gerven Oei Ieri il Primo Ministro Edi Rama ha deciso di dare la colpa al corpo diplomatico albanese per l’assenza di investimenti...

Apostol Burdën e kishte telendisur hipokrizia e jetës… Nga Zija Cela

E dinte se çfarë do të ndodhte, ua kishte punuar miqve edhe herë të tjera duke munguar për dy, tri, madje pesë javë ditë....

Basha: Librat për shkollimin e detyrueshëm te jepen falas

Në vend që të sjellë gëzim, fillimi i shkollës sjell ankth financiar dhe vështirësi për qindra mijëra nxënës dhe familjarët e tyre që paguajnë...

Turistët serbë: Sërish duam të pushojmë në Durrës dhe Sarandë

Tashmë nuk është befasi: sa më shumë që zhvillohet turizmi në Shqipëri, aq më shumë gjuhë do të dëgjohen në rrugët dhe në plazhet...

Holandezët fitojnë koncesionin e përpunimit te mbetjeve në Tiranë, ofruan 128 milionë euro

Një kompani me zyra në Amsterdam të Hollandës është fituesja e koncesionit të ndërtimit të landfillit incernatorit dhe rehabilitimit të vendepozitimeve në Tiranë. Ministria e...

Të enjten Thaçi e Vuçiç takohen në Bruksel

Kreu i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka bërë thirrje Presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi që të...

Sekuestrohen 12 makina luksoze dhe 5 motorë

12 automjete luksoze janë sekuestruar nga policia e Tiranës në kuadër të një operacioni të koduar “Summer 2017”. Gjithashtu janë sekuestruar edhe 5 motorë të...

Mbledhja e Keshillit Bashkiak Himare, Dule thirrje ambasadorëve të SHBA dhe BE

Mbledhja e radhës e Këshillit Bashkiak të Himarës do të zhvillohet në fshatin Kuç. Zgjidhja është gjetur nga kreu i Bashkisë Gjergji Goro pas...

Università: boom di italiani a Tirana per medicina e odontoiatria, 3mila domande

"Sono arrivate circa tremila 'manifestazioni di interesse', 1500 per medicina e 1400 per odontoiatria per la quota riservata ai cittadini Ue" Cresce l’interesse degli aspiranti...

Bon Appetit miku im!

Nga Blerta Haxhiaj Një neuron, je i gjallë. Dy neurone fillon dhe lëviz. Që të dalim nga gjendja e pakurrizorëve natyra na ka ofruar përdorimin...