Home 2017 August 29

Daily Archives: 29 August, 2017

A e dini çfarë ndodh në trupin tuaj nëse pini një lugë gjelle vaj...

Vaji i ullirit është padiskutim mbreti i tryezës dhe një prej ushqimeve më të rëndësishme të dietës mesdhetare. Ai përmban fenole, sterile dhe acide...

Djali i Enverit drejtoi projektin sekret për raketat MIG në ’83

Në fillim të viteve ‘80, specialistëve të industrisë ushtarake i u vu detyra që të zgjidhnin problemet urgjente të shkaktuara nga fakti që shtetit...

Shi i madh sot, por ja çfarë do ndodhë nesër

Gjatë pasdites së sotme Tirana dhe një pjesë e mirë e vendit u përfshi nga reshje shiu. Por “Meteoalb” bën me dije se kjo solli...

“Kujdes nga qeveria e re” – duhet të argumentonte PD

Nga Edlira Gjoni Ka lëvizje, shkrirje, mungesë transparence, zhvendosje kompetencash e kaos buxhetesh. Megjithatë, PD nuk i vuri re. Ose nuk ka kohë të punojë....

Si ta mbrojmë Qeverinë nga Kryeministri? Nga Astrit Patozi

Po të nisesh nga doktrina i bie që si të djathtë ne duhet të ishim të kënaqur me qeverinë e re të Edi Ramës....

‘Sulm terrorist’ në Shkodër te hidrocentrali i Ashtës?

Kompania austriake që ka në pronësi hidrocentralin e Ashtës në Shkodër ka inicuar një inskenim të një ngjarje terrori të ndodhur në kuadër të...

Diana e shpëtoi Mbretëreshën

Nga Jenni Russell Njëzetë vite më parë, vdekja e superstarit botëror shndritës, delikat dhe të turbullt, princeshës Diana e tronditi monarkinë britanike dhe nxori në...

Trump mesazh Koresë së Veriut, pas lëshimit të raketës. Çfarë pritet të ndodhë?

Donald Trump reagoi pas lëshimit të raketës koreano-veriore mbi Japoni, që bëri të bien sërish këmbanat e luftës. Shefi i Shtëpisë së Bardhë nuk...

A mund të shkaktojnë medikamentet anti-inflamatore një atak kardiak?

Një studim i ri sugjeron se mund të ketë një lidhje midis marrjes së dozave të larta të ilaçeve të zakonshëm anti-inflamatore, të tillë...

Policia reagon pas akuzave të Nikollë Lesit:

Policia e Shtetit ka reaguar përmes një deklarate pas akuzave të Nikollë Lesit, botuesit te gazetës 'Koha Jonë'. Kujtojme qe Nikoll Lesi më herët denoncoi...