Home 2017 August 29

Daily Archives: 29 August, 2017

Godet Spahiu: Pse PS është kundër mediave të lira?

Deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka reaguar pas vizites të ushtruar nga policia ndaj gazetës "Koha Jone" te cilen drejtuesi i kësaj gazete, Nikolle...

Edi Rama: Ja sa shkurtime do ketë ne administrate

Kreu i qeverisë ka paralajmëruar sot se do të bëjë shkurtime në administratë, madje shkurtime drastike në ato ministri që do të bashkohen në...

Tiranë, nxorri gruan dhe foshnjën për të lypur. Ja cfare i ndodhi…

Një 21-vjeçar ka rënë në pranga, pasi akuzohet se nxirrte në rrugë për të lypur bashkëjetuesen e tij me foshnjën 8 muajshe. Burime zyrtare nga...

A do të dekretojë Meta qeverinë e re? Rama surprizon me Përgjigjen…

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët në Vlorë, ku po zhvillon takimin dy ditor me kabinetin e ri qeveritar, kryeministri Rama ka folur për zgjedhjet...

Historia: Do të shembnin Kishën e Laçit, as shkenca nuk e shpjegon dot atë...

Në vitin 1981, një grup ushtarësh nga toga e Drojës në Laç shkuan për të rrëzuar pjesën e mbetur të rrethimit, në Kishën e...

Ermira Mehmeti rilind pas politikës, shikoni në çfarë ylli është shndërruar. Urime!

Pas largimit nga politika, ish-deputetja Ermira Mehmeti duket më e relaksuar se kurrë. Por, ne fakt, gjatë gjithë paraqitjeve të saj, Ermira është komentuar për...

Mogherini: Vit tensionesh në Ballkan, rajoni prioritet i BE-së

“Ballkani është një ndër katër prioritetet kryesore të Bashkimit Evropian”. Kështu është shprehur përfaqësuesja për Politikë të Jashtme e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, gjatë...

Koreja e Veriut lëshon një raketë mbi Japoni

Shteti komunist i Koresë së Veriut ka lëshuar një raketë mbi Japoninë veriore mbrëmjen e sotme, raporton televizioni kombëtar japonez. “Independent” shkruan se veprimi i...

Rama flet për marrëdhëniet me Fatos Nanon

Teksa foli për të ardhmen e Partisë Socialiste dhe se kush mund ta trashëgojë atë më vonë, kryeministri Edi Rama, njëherë kreu i selisë...

Ylli Manjani: Fjala e lirë sipas Rilindjes

Nga Ylli Manjani Shoqërimi në Polici i Nikollë Lesit është lajm i frikshëm për demokracinë dhe veçanërisht fjalën e lirë. Personalisht nuk kam pasë e...