Home 2017 August 30

Daily Archives: 30 August, 2017

Kalifati është në krizë, terroristët jo!

Nga Lirio Abbate “Shteti islamik”, i shpallur në vitin 2014-të në Mosul nga i vetëquajturi “kalifi” Ebu Bekr al-Bagdadi është reduktuar në masë të madhe,...

Flet hetuesi nga Vlora i kërcënuar me jetë: Sfidoj Ramadan Trocin

Ish-oficeri i Policisë Gjyqësore të Prokurorisë së Vlorës, për të cilin mediat gjermane shkruanin dje se është kërcënuar e rrezikon jetën, tregon se është...

Tensione në Himarë, plani vendor miratohet në Kuç

Në Këshillin Bashkiak të Himarës, më 25 gusht, kundërshtarët e projekteve që do të miratonte këshilli, reaguan dhunshëm. Raportohet qe në krye të protestuesve...

Shqiptarët vrasin biznesmenin kinez dhe i masakrojnë djalin

Një biznesmen 40-vjeçar me origjinë kineze është vrarë në mënyrë makabre dhe djali i tij 14-vjeçar është masakruar nga katër shqiptarë, në Spanjë. Siç raportojnë...

Zbardhen detajet për çfarë do të diskutojë Thaçi e Vuçiç ne Bruksel

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Siguri dhe Politikë të Jashtme, Federica Mogherini, të enjten në mëngjes do t’i takojë në Bruksel presidentët...

Zbulohet gafa e zv.kryeministres Mesi, ngatërroi fjalët e Skënderbeut me trillimin artistik

Reagimi i parë i Senida Mesit pas zyrtarizimit të saj si zv.kryeministre në kabinetin ‘Rama 2’ duket se përmban edhe një gafë. Ose të...

Neranxi: FNSH për banoret e Himares sikur te ishin kriminele! Do te pendohen!

Biznesmeni shume i njohur himarjot Nikollaq Neranxi qe njihet si frymëzimi i protestave qytetare ne mbrojtje te pronës ne Himarë e qe është njekohesisht...

Të gjithe te Mjekësia, në degët e tjera të UT pak ose aspak studentë

Pak orë na ndajnë nga mbyllja e regjistrimeve të fazës së parë në universitet. Kandidatët për studentë kanë nxituar të regjistrohen në degën e...

Vasili: CIA amerikane demaskoi Ramën, bërë njësh me trafikantët

Nga Petrit Vasili Kryeministri ose kryefarsa gënjeu sot për drogën, por CIA e demaskoi. Sot, kryeministri gënjeu e tha që ka arritur rezultate spektakolare lidhur me...

CIA për Shqipërinë: Pikë aktive e trafikut të drogës, po zgjeron organizatat në Europë

CIA amerikane shkruan se Shqipëria është një pikë aktive e trafikimit të drogës nga Azia Jugperëndimore drejt Ballkanit dhe Europës. Sipas CIA-as, në një masë...