Home 2017 August 31

Daily Archives: 31 August, 2017

‘Unë paskam tentuar të helmoja at Nikolla Markun kur isha fëmijë 12 vjeç?! Ja...

Djali 22-vjeçar, që u përfol nga at Nikolla Marku për helmimin e tij, sqaron të vërtetën e asaj historie, sipas tij të sajuar dhe shpifëse: Ja...

Letra qe gjyqtarja Fildeze Hafizi i ka dërguar Ambasadorit Lu

I NDERUAR Z. AMBASADOR! Unë quhem Fildeze Hafizi, dhe jam një nëna e dy fëmijëve, aktualisht gjyqtare - magjistrate në fazën e stazhit pranë Gjykatës...

QYTETARË, DONI SHTET, KRYEMINISTRI TË ZBATOJË UDHËZIMET E KLSH ME TË VËRTET

Nga Sazan Guri Në auditimet e 5 viteve të fundit të KLSH-së vëren sesi shkeljet e konstatuara për procedurat e prokurimit në entet publike, janë...

Ngjela: Po vjen FBI dhe Ramë ziu do sakrifikojë PS për të shpëtuar veten?

Nga Spartak Ngjela. Gjendja antikorrupsion që po vjen, po i kërcënon të gjithë liderët aktualë. FBI, ka gjetur shumë transferta parash, me emra konkretë, nga dy...

Po me gratë ç’patën? Nga Blerta Haxhiaj

Burri vrasës, agresorë të panjohur, meshkuj dhunues, presion fizikë, presion psikologjik apo çfarë duhet më shumë për të kuptuar së siguria e personit është...

Facebook kujton gjyqtaren e vrarë

Vrasja e gjyqtares Fildes Hafizi, nënë e dy fëmijëve në mes të kryeqytetit shqiptar nga ish-bashkëshorti i saj ka shkaktuar jo pak tronditje dhe...

Neranxi apel drejtorit te Policise Cako per dhunen ndaj nenes se tij 80 vjecare

Nga Nikollaq Neranxi Komisar policie që dhunon njerëz të moshuar, kjo është fytyra e pushtetit mafioz! Kjo video tregon se çfarë ndodhi sot para Bashkisë Himarë....

Rrëfimi prekës i Alban Hoxhës, si është të rrisësh një fëmijë vetëm

Të qenit një prind i vetëm në rritjen e fëmijës sigurisht është një rrugëtim i vështirë. Duhet dije, mirëqenie ekonomike, forcë karakteri dhe shumë...

Terrorizon të dashurën e djalit, nuk e lejonte të bashkëjetonte me të birin

Një vajzë e re në Tiranë ka denoncuar në polici nënën e të dashurit të saj, duke e akuzuar se ka ushtruar presion ndaj...

Burri vrasës rrëfehet per ekzekutimin të gjyqtares:

Fadil Kasemi ka dhënë dëshminë e tij të parë në polici në lidhje me vrasjen e ish-gruas Fildes Hafizi, gjyqtare në Shkodër. Ai ka thënë...