Home 2017 August 31

Daily Archives: 31 August, 2017

Ambasadori japonez ne Tirane viziton Kompanine “Neranxi”

Ambasadori ie Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Japonisë në Shqipëri, Zotin Makoto Ito vizitoi sot ambientet e Kompanise Neranxi ne Tirane. Sipas burimeve prane Kompanise,...

Thaçi: Marrëveshje përfundimtare me Serbinë, fund armiqësive

Pas takimit mes dy presidentëve të vendeve Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiç duket se është arritur një marrëveshje. Thaçi tha se kanë rënë dakord...

Basha drekë falënderimi për ministrat teknikë! Ja cfare biseduan:

Pas ‘përmbylljes’ së misionit të tyre, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ulur sot për një drekë më ish-ministrat teknikë. Ka qenë vet...

Berisha pas të dhënave të CIA-s: Rrethi i kuq për Ramën po ngushtohet

Noriega ne rreth te kuq! Te dashur miq, lajmi i dhene dje nga te gjitha mediat, sipas te cilit SHBA, Agjensia Qendrore e Zbulimit (CIA)...

Si përfitoi nga amnistia, dhe doli nga burgu burri i gjyqtares

Një ngjarje e rende ka tronditur sot kryeqytetit, ku shtetasi Fadil Kasemi, ka qëlluar me arme zjarri duke e lenë te vdekur ish-bashkëshorten e...

“Mos e vrit mamin”, si lutej djali i Fadil Kasemit kur ai rrihte gruan...

Rreth orës 16.00 të datës 19 korrikut 2015, shërbimet e policisë gjyqësorë të Komisariatit të Policisë Kavajë, kanë marre informacion se ne vendin e...

U vra nga ish-bashkëshorti i saj, rrëfimi prekës i mikeshës: Nuk e besoj dot...

Nga Majlinda Keta Edhe nje grua e vrare…..39 vjec, nene e 2 femijeve te mrekullueshme. Edhe kjo me urdhra mbrojtje….. urdhra nga institucioni prej ku...

Historia e trishtë e gjyqtares/ “Mos më lër fëmijët jetimë”

Tirana është tronditur mesditën e sotme, ku një 53-vjeçar ka vrarë me armë zjarri –ish-gruan e tij. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën...

Basha: Si po triumfon krimi në politikë nëpërmjet promovimit të Ruçit dhe Xhafajt

Nga Lulzim Basha Nën trysninë ndërkombëtare dhe përpara rrezikut të ndalimit të lëvizjes së lirë dhe integrimit për shkak të krimit të organizuar dhe drogës,...

Pazari i Ri. Al nuovo mercato di Tirana si compra e si mangia a...

A cura di Livia Montagnoli, Gambero Rosso In piazza Avni Rustemi, nel centro della capitale albanese, il “nuovo” mercato esiste dal 1931. Ma solo qualche...