Home 2017 August 31

Daily Archives: 31 August, 2017

Video/ Zënka e mjekëve në sallën e operimit përfundon me vdekjen e foshnjës

Dy mjekë në Spitalin Umaid të Jodhpurit në Indi janë filmuar teksa grindeshin brenda sallës, gjatë një operacioni të një gruaje shtatzënë që përfundoi...

FOTO/ Xhensila dhe Besi thyejnë regullat e dasmës tradicionale

Tradita thotë që dhëndrri nuk duhet ta shohë nusen me të bardha përpara dasmës, por për Besart Kallakun dhe Xhensila Myrtezajn, aktorin simpatik të...

Buqeta me lule dhe kartolina në 20-vjetorin e vdekjes së Princeshë Dianës

Portat e Pallatit Kensington, janë mbushur me lule, 20 vite pas vdekjes së Princeshë Dianës, ku mijëra njerëz u mbodhën për të bërë homazhe. Më...

Ja raporti që nxjerr bllof investimet e huaja në Shqipëri

Shqipëria ka arritur rekordin e Investimeve të Huaja Direkte në vitin 2016, me gati 1 miliard euro, që është më i larti në rajon,...

Prezantim i Organizatës Kultura Qiellore, Paqja Botërore dhe Restaurimi i Dritës

Duke kujtuar qëllimet dhe parimet e Kartës së Kombeve të Bashkuara dhe instrumenteve të tjera ndërkombëtare, përfshirë Deklaratën Universale të të Drejtave të Njeriut, Duke...

Shoqata e Transportit protestë para Ministrisë

Shoqata e Transportit Ndërqytetas ka protestuar paraditen e stome para Ministrisë së Transporteve duke kundërshtuar dhënien e licencave paralele së fundmi në shkelje të...

Athina zyrtare reagon ndaj miratimit të planit urbanistik të Himarës

Athina zyrtare ka reaguar lidhur me ceshtjen e planit te pergjithshem vendor te bashkise Himare debatuar shume se fundi. Duket se pasi keshilli bashkiak e...

Merkel: Emigrantë nga Ballkani jeni të mirëpritur!

Megjithë kritikat kancelarja Merkel mbron politikën e saj ndaj refugjatëve dhe është kundër vendosjes së kuotave maksimale për refugjatët dhe migrantët. Migrantët legalë nga...

Tërmet politik në Serbi/ Ministri dorëhiqet pas presionit nga Kryeministrja

Njëri nga ministrat më të suksesshëm të legjislaturës së kaluar dhe asaj të tanishme të Serbisë, Dusan Vujovic pritet të jap dorëheqje. Sic mëson e...

Ed Paloka vs Ed Rama: Kriminelët nën mbrojtjen e Ramës, të gjejë ai vrimë...

Nga Edi Paloka Rama do kap kriminelet?! Do ju bllokoj makinat dhe asetet?! Kriminelet “te gjejne vrime ku te futen”?! Cilet kriminele do te eliminoje Rama?...