Home KRYESORE Fiton Skënderbeu/ Shikoni sarkazmen e Ylli Dylgjerit me ‘historianin’ Muç Nano

Fiton Skënderbeu/ Shikoni sarkazmen e Ylli Dylgjerit me ‘historianin’ Muç Nano

Ish-këshilltari i Fatos Nanos, Ylli Dylgjeri, pas fitores së Skënderbeut të Korçës, në fazën e tretë të Europa League, ka bërë ironi me nje Nano tjeter, dmth me analistin Much (Mustafa) Nano.

Much Nano prej disa kohësh ka hapur një debat të ri në Shqipëri, pasi ka deklaruar qe sipas studimeve te tij mbi Historine del se nënë e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu është nga Serbia.

Dhe pikërisht nisur nga kjo deklaratë, Dylgjeri pas kualifikimit të skuadrës korçare shkruan në Facebook se: ‘Bravo Skënderbeu. Le ta thotë prapë sonte Muç Nano po ja mbajti se Skënderbeu e ka nën Serbe…’

Image

Share: