Home KRYESORE Nikollaq Neranxi: Himariotet e 2016-es duhet te luftojne me piratet e pushtetit!

Nikollaq Neranxi: Himariotet e 2016-es duhet te luftojne me piratet e pushtetit!

Thirrja e fundit – Himariotet e pare luftuan me piratet e detit, himariotet e 2016-es duhet te luftojne me piratet e pushtetit!

Ai qe e ndjen veten pasardhes te himarioteve trima dhe te pamposhtur, duhet te vije me 14 gusht ne oren 19 ne Spile, ti themi jo grabitjes se pronave, jo asimilimit dhe cberjes tone si komunitet bashke me historine tone te lavdishme!

Himariotet e pare luftuan me piratet e detit, ne himariotet e vitit 2016, duhet te luftojme me piratet e pushtetit!

Sot eshte mundesia e fundit per ta ndaluar kete plan ogurzi! Ftojme edhe qytetare te tjere te na mbeshtesin ne protesten tone, por edhe forca politike, sepse fitorja jone sot, do ju vleje te gjitheve neser, jo vetem ne himarioteve!

Himara ne kembe per amanetin e te pareve! O sot e kurre! Le te protestojme!

Nikollaq Neranxi, Drejtor Ekzekutiv i Komunitetit Himarjot

 

Share: