Home 2017 September

Monthly Archives: September 2017

Lotët e Gertës dhe mallëngjimi kolektiv i shqiptarëve!

Nga Desada Metaj Ka mjaftuar recitimi i një fjalimi në kufijtë mizorë të patetikes që sot në lajmet dhe rrjetet sociale të vërshojnë komentet mbështetëse...

Eni Vasili nxjerr bllof Kokedhimen. Cilin Koco te besojmë? Ate qe përligjte prishjet ne...

Nga Artur Nura Koco Kokedhime ne cilesine e kryetarit te partisë se "Zgjidhja" akuzon kryeministrin Edi Rama si frikacak ndaj zhvillimeve ne Himare! Ai me...

Çpo ndodh në PD? Paloka sfidon Berishën…

Partia Demokratike, gjithnjë e më shumë po shkon drejt një ndarje të thellë mes grupit "Lëvizja për ringritjen e PD-së" dhe grupit që mbështet...

Kristina nga Mirdita kërkon rrugë e ujë, por Rama kërkoi tepsi dhe timon!

Nga Nard Ndoka Rigerta nga “La Sapienza” kërkon politika zhvillimi për fshatin, por Rama do të “rilindë” sheshet e fshatrave duke i shtruar me pllaka! Tjetër...

Shpërthen rrjeti për Rigertën, gazetarët të gjithë në unison

Fjalimi i Rigerta Lokut në Parlament ka shkuar reagime masive në rrjetet sociale. Gazetarja Alma Çupi që ka vizituar Shqipërinë nga cepi më cep, shkruan...

Rogerta-t e vërteta që na zënë sytë çdo ditë.

Nga Nevila Xhindi Rogerta Loku dhe fjala e saj e vërtetë nuk i shpëtoi veshëve e syve të lajmeve në portale si çudi e madhe....

Petrit Vasili: Lu dhe Vllahutin mos heshtni dhe shpëtojeni Vetingun!

Nga Petrit Vasili Për shkak të frikes së shkollëpakut nga Vetingu qeveria e tij e vogel futi duart e medha te Vetingu. Qeveria tashme i kontrollon...

Neranxi: Per takimet e fundit mbi ceshtjen e pronave te Himares!

Nga Nikollaq Neranxi Te dashur himariote! Lexoj ne postimet tuaja shqetesimin e drejte se cfare po ndodh me Himaren? Cfare jane keto takime te mbyllura...

Agron Duka, Robert Adamsit: Zgjedhja direkte e deputeteve dhe larg krimi zgjedhor!

Kryetari i PAA-se Agron Duka në nje takimi me Robert Adams, ekspert per zgjedhjet prane BE dhe per reformen zgjedhore, i ka kerkuar ketij...

ELVIS NAÇI, TARGETI I TELEKOMANDUAR QEVERITAR

Nga Dritan KABA Koha kur nje tufe “ te paditurish” i turren Elvis Naçit, per te terhequr vemendjen nga skandali i radareve, mbizoterimit te bandave...