Home 2017 September 2

Daily Archives: 2 September, 2017

Neranxi: Studio ligjore nga SHBA-ja për pronat e himariotëve!

Nga Nikollaq Neranxi Të dashur miq! Himariotët e Amerikës kanë qenë gjithmonë një ndihmë e jashtëzakonshme në mbështetje të kauzës tonë për mbrojtjen e pronave,...

Trafikantët e kanabisit?! Mjaft të kapësh ata me makinat 100-mijë euroshe në Tepelenë

Sekretari për Aksionin Qytetar në PD, Ervin Salianji ka deklaruar se aksioni i fundit i qeverisë për të luftuar kanabisin, me anë të një...

Janë kundër Skënderbeut? Flamurin e tij shqiptarët myslimanë e valëvisin në Mekë!

Mjaftuan disa ekrane të vendosura përballë monumentit të heroit kombëtar, Skënderbeu, në Tiranë, gjatë faljes së namazit të Kurban Bajramit, që në rrjetet sociale...

Rama në Francë: Dy pyetjet që janë si dy yjet e mi orientuese

Kryeministri Edi Rama ka qenë i pranishëm në ‘Global Positive Forum’, një forum i organizuar nën kujdesin e presidentit francez Emmanuel Macron. Në fjalën e...

Unë jam Fildes! Nga Arnida Capi

Lajmi tronditës për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi nga ish bashkëshorti i saj ditën e djeshme në Tiranë është një ngjarje tronditëse sa reflektimi...

Myftiu i Tiranës: Sqarim për vëllezërit e krishterë. Skënderbeu, Heroi ynë Kombëtar

“Dua të jap një sqarim publik për vëllezërit katolikë e ortodoksë. Nuk kemi pasur asnjë qëllim të fyejmë apo të mbulojmë Skënderbeun. Ai është...

Shifrat alarmuese/ Po rritet përdorimi i narkotikëve nga të rinjtë shqiptarë

Krahas kthimit të Shqipërisë në një vend prodhues dhe trafikues të narkotikëve, paralelisht po konstatohet se numri i përdoruesve të drogave të jashtëligjshme po...

Vangjel Dule reagon për Skënderbeun dhe i çon mesazh të fortë Ramës

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka reaguar për mbulimin e bustit të Skënderbeut gjatë ceremonisë së faljes së Kurban Bajramit. Në një koment në rrjetin...

“Shpërthen” Paskal Milo: Qeveria duhet të ulërijë për Akademinë e Shkencave

Qeveria duhet të ulërijë dhe të ndalojë këtë komedi zgjedhore që do të certifikonte edhe për katër vitet e ardhshme nga pikëpamja institucionale këtë...

Parashikimi i motit, e shtunë 2 shtator 2017

Kthjellimet dominojnë kushtet e motit në të gjithë vendin deri në mesditë kur në zonat veriore do të shfaqen vranësira kalimtare. Pasditja do të vijojë...