Home 2017 September 4

Daily Archives: 4 September, 2017

Alket Rizai bën aktin human për të shpëtuar nga vdekja vogëlushen greke

Greqia është mallëngjyer nga peripecia e vajzës 8 vjeçe me emrin Evangjelia nga Kreta, e cila po lufton me kancerin. Me mijëra njerëz dhanë aq...

Spartak Ngjela zbulon Partinë e Re dhe “kërkesën” për Erdoganin

Nga Spartak Ngjela A do ta krijonë dot Berisha, Rama dhe Basha “Partinë e të Gjithë Popullit”? l. Ka që në muajin maj që, që të tre,...

“The Sun”: Fëmijët e pasur shqiptarë flenë mbi dyshekë të mbuluar me para e...

Prestigjozja britanike “The Sun” i ka kushtuar një artikull disa prej fëmijëve të pasur të Shqipërisë, duke iu referuar faqes në Instagram, quajtur “The...

Prostitutat shqiptare nëpër rrugët e Italisë

Vajzat shqiptare që shesin trupin e tyre vijojnë të jenë pjesë e kronike të mediave italiane. Karabinierët e Faenza-s (komunë në Ravenna), në natën mes...

Besnik Mustafaj tregon pse Majlinda Bregu refuzoi postin e ministres në kabinetin “Rama 2″

I etiketuar si një nga nismëtarët e lëvizjes anti-Basha në PD, Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News...

Himarjotet mbeshtesin me donacione avokatin amerikan qe do mbroje kauzen e tyre

Sic kemi bere me dije edhe me pare rezulton qe Himariotët e Amerikës, konkretisht nje Studio Ligjore Amerikane tashme do te ndjek ligjerisht kauzën...

Berisha zbulon rekordin tjetër të zi per Edi Ramën

Nga Sali Berisha Nje rekord tjeter i zi i Norieges! Ujerat e zeza te Sarandes, Durresit etj, fundosin Shqiperine ne vendin me plazhet me te pista...

Rikthehet Fatos Nano për një rrëfim…

Ish kryeministri Fatos Nano do të rikthehet sërish në ekran. Mesohet qe ish kreu i PS do të jetë i ftuar në “Opinion” dhe,...

Protestuesit ‘përgjakin’ muret e Ministrisë së Drejtësisë

Aktivistë të shoqërisë civile kanë protestuar sot përballë Ministrisë së Drejtësisë për gratë e vrara nga bashkëshortët apo ish bashkëshortët e tyre. Protesta mori shkas...

Ministrat e ”varfër” të qeverisë Rama 2, zbulohet pasuria e secilit prej tyre

Ndërsa qeveria e re “Rama 2” ka marrë tashmë formë, në media flitet edhe për pasurinë e të zgjedhurve të rinj. Open Data Albania ka...