Home 2017 September 8

Daily Archives: 8 September, 2017

NGRINË ACARËT

Nga Aida Topalli Mes acarit e ngricës pak ngrohtësi kerkoj Mes reve të hirta Një rreze dielli kërkoj. Me ngulm e nevojë Përpiqem pak zjarr të gjej Më duhet një flakë...

Petrit Vasili – Romana Vlahutin-it: Hapi sytë e lexo të paktën…

Kreu i grupit të deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratave të ambasadores së Be-së Romana Vlahutin për drogën. Në një postim në...

Zbardhet vendimi befasues i Lulzim Bashës

Në mbledhjen e sotme të grupit të Partise Demokratike janë vendosur edhe kryetarët dhe nënkryetarët e komisioneve parlamentare- Edi Paloka do të jetë nënkryetari i...

“Shpërthen” Jamarbër Malltezi: Kjo nuk ka bërë kurrë vaki

Jamarbër Malltezi, drejtues i Departamentit të Turizmit në PD tha se turizmi i këtij viti ishte një bilanc lufte, pasi u mbytën 29 persona. Në...

Kujdes/ Nëse celuari juaj i ka këto shenja, ai po përgjohet!

Rruga zyrtare që mund të ndjekë një individ për të kuptuar nëse i përgjohet apo jo telefoni fiks ose ai celular, është kërkesa pranë...

Alarmon Presidenti ukrainas dhe nxjerr sekretin e Rusisë me 100 000 trupa

Presidenti i Ukrainës, Petro Poroshenko, ka paralajmëruar se stërvitjet ushtarake të Rusisë tregojnë se Moska po përgatit forcat për luftë në Europën Lindore. Poroshenko tha...

E pabesushme çfarë shfaqet në qiell, pas tërmetit të fuqishëm ne Meksikë

-Tërmeti ishte më i fuqishmi që ka goditur vendin në 100 vjet, duke shkaktuar edhe një paralajmërim për cunami dhe numri i viktimave tashmë...

Kreshnik Collaku: Po bastardohet Ministria e Jashtme…

Nga Kreshnik Collaku Per here te pare qe nga themelimi i shtetit Shqiptar...bastardohet Ministria e Jashtme. Ministria e re do tu quaka ministri per Europen dhe...

Pema çudibërëse…Tregim nga ELONA PAJA

Në përpjekje për të shpëtuar veten, njeriu bën në jetë disa kompromise ,që më vonë edhe mund të pendohet ,por nuk ka zgjidhje tjetër....

Behgjet Pacolli ministri i ri i Jashtëm i Kosovës

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli do të jetë ministër i Punëve të Jashtme të Kosovës në kabinetin qeveritar të Ramush Haradinajt. Lajmin...