Home 2017 September 13

Daily Archives: 13 September, 2017

Aleksandri i madh i Amerikës dhe Republika e parë moderne në qytetërimin europian

Nga Dr. Rexhail Ramadani Preambula e kushtetutës së SHBA’së: “Ne populli i SHBA’se , nëmenyrë që të krijojmë një union të përkryer të vendosim drejtësi ,...

Berisha: E vërteta e përplasjes me Dumën dhe Salianjin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar në një intervistë të dhënë për gazetarin Çim Peka në Syri.net atë çfarë ndodhi në mbledhjen me dyer të...

Si ndihet Berisha që Genc Pollo është deputet dhe Topalli jo? Ja përgjigjja e...

Ish-kryeministri berisha i është përgjigjur ditën e sotme një pyetje të gazetarit Çim Peka në emisionin “Fakt” që u transmetua në “Syri.net” në lidhje...

Berisha: Pas humbjes së zgjedhjeve më kërkuan rikthimin në krye të PD-së

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, pak minuta më parë, ka deklaruar për emisionin “FAKT” të gazetarit Çim Peka në “Syri.net”, se pas humbjes...

Berisha: Marrëveshjan e 18 majit fillimisht ne favor te Bashes dhe perfundoi ne favor...

Ish kryeministri Sali Berisha në një intervistë për portalin syri.net dhe gazetarin Cim Peka ka bërë disa deklarata të forta lidhur me marrëveshjen e...

Shkëlzen Berisha: Kush e do Azemin gjallë, të vrasë frikën

Djali i ish-Kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha përmes një statusi në rrjetet sociale i kërkon liderit të partisë së tij të vrasë frikën dhe...

Del emri: “Pablo” organizatori i sulmit ndaj policisë në Lazarat

Organizatorët e sulmit me armë ndaj policisë në lazarat Qershorin e 2015 ku mbeti i vdekur efektivi i RENEA-s Ibrahim Basha ende nuk janë...

Juncker: Reforma në BE, s’ka zgjerim deri në vitin 2019

“Era është sërish e favorshme për velat e BE-së”, thotë presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker, që sheh në këto momente një mundësi të...

Vuçiç: Nuk ndryshojmë qëndrim ndaj Haradinajt. Transparentë për Kosovën

Aleksandar Vuçiç deklaron se gjatë muajit tetor do të nisë periudha e re e dialogut brenda vendit për çështjen e Kosovës, në varësi të...

Fundi i Botës më “23 shtator 2017”? NASA e tronditur ja çfarë thotë

NASA thotë se teoria e Planet X është një mashtrim, dhe se asnjë sistem i tillë nuk ekziston apo do të kalojë në Tokë. Fundi...